×

Ostatnie słowa Pawła Królikowskiego. Aktor przed śmiercią udzielił wywiadu

Właśnie dziś mija rok od śmierci Pawła Królikowskiego. Jego odejście było wielkim ciosem nie tylko dla rodziny, ale również gwiazd polskiego showbiznesu. Postanowiliśmy przypomnieć ostatnie słowa, jakimi aktor podzielił się z prasą.

Ostatni wywiad z Pawłem Królikowskim

Paweł Królikowski przegrał trwającą kilka lat walkę z chorobą. 58-letni aktor do ostatnich chwil mógł liczyć na wsparcie ze strony najbliższych, którzy nieprzerwanie trwali przy nim. Żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska, dzieci i dalsza rodzina robili, co mogli, aby umilić mu ostatnie chwile na Ziemi. Dla Pawła Królikowskiego bliscy zawsze byli najważniejsi. Mówił o tym w ostatnim udzielonym wywiadzie w 2019 roku. Nazywał siebie szczęściarzem i cieszył się, że życie ułożyło się dla niego w tak pomyślny sposób.

Wszystko zawdzięczam mojej żonie. Małgosia niesamowicie mnie wspiera, ale również ogromną pomoc mam ze strony rodziny.

Nawet, gdy wiedział już, że stan jego zdrowia jest daleki od perfekcyjnego, nie tracił pogody ducha. Pomimo pogarszającego się samopoczucia, nadal pełnił funkcję jurora w telewizyjnym show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Nie mogę też zapomnieć, że wspiera mnie produkcja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Polsat. To nie są obojętne dla mnie osoby i ja nie jestem im obojętny. Pracujemy razem od pięciu lat, więc staliśmy się jedną wielką rodziną. Kaśka Skrzynecka, Kacper Kuszewski, Małgosia Walewska – oni są wszyscy fantastyczni. Znamy się nie od dziś.

Królikowski bardzo dobrze czuł się na planie produkcji i niejednokrotnie podkreślał, że ekipa telewizyjna bardzo go wspiera.

Jesteśmy wesołą kompanią, to są naprawdę świetni kumple, rozumiem się z nimi bez słów. W pracy w telewizji nie zawsze spotyka się fajnych ludzi, a ja jestem szczęściarzem. Mam wokół siebie wartościowe osoby, na których zawsze mogę polegać, szczególnie teraz, gdy nie czuję się najlepiej.

Choroba, która zmieniła jego życie

Paweł Królikowski starał się omijać smutny temat swojej choroby. Jednak, w ostatnim wywiadzie zdradził kilka szczegółów ze swojego życia codziennego. Przyznał, że choroba nowotworowa jest wielkim obciążeniem psychicznym, które odbiera komfort życia.

Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą. To są bardzo poważne sprawy. Nie chcę o tym więcej mówić. Życzę wszystkim tym, których dotyka taka choroba, żeby przeżyli i zyskali znowu zdrowie.

Królikowski podjął decyzję o złożeniu rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich, którą pełnił od kwietnia 2018 roku. Wyrazy smutku z powodu odejścia aktora złożył sam Prezydent Andrzej Duda.

Fotografie: Instagram.com, Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować