×

To będzie ostatni mundial Szczęsnego? „Nie wiem, czy dam radę”

Kończy się pewna era w polskiej piłce nożnej. To będzie ostatni mundial Szczęsnego? Bramkarz opowiedział o swojej przyszłości w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Polska jedzie na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. To będzie ostatni mundial Szczęsnego?

Reprezentację Polski w piłce nożnej czeka najważniejszy sprawdzian i wyzwanie. Tym niewątpliwie są Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, które rozpoczynają się już 21 listopada 2022 roku.

Przypomnijmy, że Polska zagwarantowała sobie udział w turnieju wygraną w barażach ze Szwecją 2:0.

Podczas meczu ze Szwecją naszej bramki bronił Wojciech Szczęsny. W wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” polski goalkeeper wrócił pamięcią do tego historycznego spotkania. Szczęsny zaznaczył przy tym, że reprezentacja Polski czuje głód sukcesu przez zbliżającymi się mistrzostwami. Szczególną uwagę zwracają natomiast słowa, w których zapowiedział, że mistrzostwa świata w Katarze będą ostatnimi w jego karierze. Kończy się tym samym pewna era w polskie piłce nożnej.

Mecz ze Szwecją rzeczywiście był specjalny, ale tylko ze względu na stawkę. Grałem o swój ostatni mundial w życiu. Pierwszy, ten w Rosji, był nieudany i nawet gdyby i ten drugi, w Katarze, też miał się nie udać i znowu zostaniemy zweryfikowani, że to jednak nie nasz poziom, to mimo wszystko lepiej mieć w CV dwa mundiale

– powiedział w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” 32-letni Wojciech Szczęsny.

Co więcej, Szczęsny uważa, że z grupy „starszych piłkarzy” najprawdopodobniej tylko Robert Lewandowski dotrwa do mistrzostw świata w 2026 roku. Pozostałym (w tym sobie), jak sam stwierdził, „może być trudniej”.

Kamilowi [Glikowi – przyp.red.], Grześkowi [Krychowiakowi – przyp.red.] czy mnie może być trudniej. Zobaczymy, na co pozwoli ciało i głowa. Nie wypisuję się z grania do 40., ale patrząc realnie, ile mogę dać dzisiaj i, zastanawiając się, ile będę mógł dać za cztery lata, to nie wiem, czy dam radę

– zakończył Szczęsny, który łącznie w narodowych barwach rozegrał 63 spotkania.

Polska w grupie C

W grupie C oprócz reprezentacji Polski znalazły się reprezentacje Meksyku, Arabii Saudyjskiej i Argentyny. W tej kolejności swoje mecze będzie rozgrywać reprezentacja Polski. Pierwszy z nich (mecz z Meksykiem) zagramy 22 listopada.

Myślicie, że mamy szanse na wyjście z grupy? Wierzycie, że wyczerpaliśmy już limit niepowodzeń na wielkich imprezach piłkarskich? Przypomnijmy, że zarówno na mundialu 2018, jak i na Euro 2020 nasza kadra nie wyszła z grupy. Bardzo dobry występ odnotowaliśmy natomiast podczas Mistrzostw Europy w 2016 roku, kiedy to reprezentacja Polski pod wodzą Adama Nawałki dotarła do ćwierćfinału.

Lewandowski ogłosił koniec kariery! Wszystkim nam będzie go brakować.

Źródła: sportowefakty.wp.pl
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij