×

Wiek emerytalny będzie podniesiony? „Dla dobra Polaków i przyszłej kondycji narodu”

Jeden z polityków PO bez ogródek mówi, że opozycja powinna podnieść wiek emerytalny. Wszystko w imię lepszych zasiłków dla emerytów.

Opozycja powinna podnieść wiek emerytalny

Bogdan Zdrojewski jest senatorem z ramienia Platformy Obywatelskiej. W ostatnim wywiadzie dla gazety „Wprost” poruszył wiele kwestii społecznych oraz tych, dotyczących jego partii. Najciekawsza jest jego wypowiedź odnośnie podwyższenia wieku emerytalnego.

Obecny system skazuje miliony Polaków na głodowe emerytury. Odpowiedzialny polityk musi mieć odwagę mówić prawdę, a przede wszystkim ponosić odpowiedzialność nie tylko za tu i teraz, lecz także przyszłą kondycję własnego narodu

Senator podkreśla, że tylko pozytywna koniunktura gospodarcza za rządów PiS, powoduje iż rząd nie musi stanąć naprzeciwko kryzysu systemu emerytalnego.

Według niego w najbliższych latach czeka nas załamanie ręczeń socjalnych dla emerytów i dlatego jedynym rozwiązaniem jest podniesienie okresu pracy. Podkreśla też, że podniesienie wieku emerytalnego nie miało wpływu na przegraną PO w wyborach.

[wp_quiz id=”170″]

Obecna sytuacja w Platformie Obywatelskiej

Polityk w rozmowie poruszył także sytuację panującą wewnątrz Platformy. Ma zamiar wystartować w wyborach na prezesa partii i uważa, że pokona Grzegorza Schetynę. Według jego słów, presja na dokonanie zmian jest bardzo silna, tyle że „rozproszona”.

Jak stwierdził:

Jest kłopot z wyrazistym liderem łączącym rozmaite ambicje, doświadczenia i wartości

Zdrojewski wyraził przekonanie, że „kandydat jest jeden” jeśli chodzi o wybory prezydenckie – Małgorzata Kidawa-Błońska. Polityk nie sądzi, by w prawyborach wystartował Radosław Sikorski czy Bartosz Arłukowicz.

Jedyne rozwiązanie kwestii emerytur?

Zapewne nie wszyscy Polacy będą zachwyceni pomysłem. Pomimo stałych prób zmiany systemu emerytalnego w Polsce, wciąż dostajemy najniższe emerytury w Europie. Obecnie średnia polska emerytura to 1,8 tys. zł netto (czyli 2,2 tys. zł brutto).

Okazuje się, że w rankingu OECD dotyczącym wysokości emerytur na świecie, Polska znalazła się na szarym końcu tabeli. W Europie zajęliśmy pod tym względem ostatnie miejsce, a na świecie przedostatnie – za nami jest tylko… Meksyk. Czy sytuacja będzie dramatyczna?

Od słów senatora błyskawicznie odcięła się Platforma Obywatelska i rozesłała informację prasową w tej sprawie:

Czy uważacie, że podniesienie wieku emerytalnego spowoduje podniesienie wysokości wypłacanej emerytury?

Źródła: wiadomosci.onet.pl, fakty.interia.pl, businessinsider.com.pl
Fotografie: Pixabay.com (miniatura wpisu), Facebook.com, Pixabay.com

Może Cię zainteresować