×

Będą sprzedawać opłatki z błyskawicą. Promuje ich znany pisarz kryminałów!

Opłatki z błyskawicą, czyli symbolem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet będzie można kupić w lokalu na terenie Pałacu Kultury. Akcję wspiera m.in słynny pisarz. Jedni są zachwyceni, inni oburzeni pomysłem.

Protesty w całej Polsce

Od 22 października na ulicach miast i mniejszych miejscowości trwają protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, uznającego za niezgodny z Konstytucją punkt 2 ustawy z 1993 r. o planowaniu rodziny dopuszczający możliwość terminacji ciąży w przypadku, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Polki i Polacy przerażeni perspektywą oczekiwania przez 9 miesięcy na narodziny dziecka nieuleczalnie chorego, a potem patrzenia na jego cierpienie i śmierć, uznali orzeczenie Trybunału za tożsame ze skazywaniem na tortury.

Od początku Strajk Kobiet popierają celebryci. Zadowolenie z wyroku TK wyraziły w zasadzie tylko Zofia Klepacka, gwiazda TVP Ida Nowakowska i Esmeralda Godlewska, która troszczy się o wszystkie dzieci za wyjątkiem własnego syna. Reszta celebrytów i sportowców mniej lub bardziej stanowczo opowiedziała się przeciwko skazywaniu nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodziców na cierpienie, a logo OSK, czerwona błyskawica, chętnie porównywana przez środowiska prawicowe do symboli SS, pojawia się ostatnio wszędzie.

Opłatki z błyskawicą

Okazuje się, że wkrótce pojawi się także na… wigilijnych opłatkach. Będzie je można kupić w lokalu Cafe Kulturalna mieszczącym się w Pałacu Kultury. Dochód ze sprzedaży opłatków będzie przeznaczony na wsparcie Strajku Kobiet, a akcję promuje między innymi słynny pisarz, wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą, Zygmunt Miłoszewski.

Napisał o tym na swoim Instagramie:

Wigilijne opłatki edycja 2020. Będą do kupienia w @cafekulturalna, cały dochód na @strajk_kobiet. Wesołych!

Prawicowe środowiska poczuły się do głębi oburzone. Portal prawy.pl już okrzyknął sprzedaż Opatów z błyskawicą „megaskandalem”:

Restauracja zlokalizowana w takim miejscu sprzedawać ma produkt godzący w katolików i jedno z ich największych świąt w okresie bezpośrednio przygotowującym do niego, tj. w Adwencie. Zamierza też przekazać fundusze na organizację, która zasłynęła z burd, zadym, chuligaństwa i wandalizmu.

 

Źródła: prawy.pl, www.instagram.com, wpolityce.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować