Za trzy godziny parkingu przy szpitalu zapłacił aż 90 złotych. Jego wpis wywołał lawinę komentarzy

Takie rzeczy nie mieszczą się po prostu w głowie… Ktoś przyjeżdża do schorowanej osoby do szpitala. Parkuje auto, nie mając pojęcia, że za chwilę spotka go zderzenie z czymś takim! Na pewno wielokrotnie spotkaliście się z tym, że w takich miejscach dokonać trzeba opłat. Nie zmienia to jednak faktu, że nie powinny to być wygórowane kwoty – w końcu ktoś odwiedza chorego, a nie udaje się na zakupy do centrum handlowego.

W szpitalu w Puszczykowie mężczyzna podjechał na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Spędził tam trzy godziny, po czym chciał opuścić to miejsce. Jakie było jego zdziwienie, gdy okazało się, że musi zapłacić za ten czas aż 90 zł.

Niesprawiedliwość?

Całe wydarzenie opisał na Facebooku. Zawrzało od komentarzy. Byli tacy, którzy nie rozumieli obruszenia mężczyzny. Jednak większość przyznała, że to przesada, aby tyle płacić za parking.

Dziś doznałem szoku! Nie zabieram zdania w takich sprawach lecz to nie może przejść obojętnie. Najgorzej, że nie mam czasu w to się bawić… liczę, że jakieś medium pociągnie dalej sprawę. Wjechałem dziś przed 9 rano na parking szpitalny w Puszczykowie. Nagły wypadek SOR. Po 3 godzinach poszedłem zapłacić bilet. Widzę płacząca kobietę, która jak się okazało, za 5 godzin parkowania auta ma do zapłaty 150 zł! Myślę pomyłka. Wsadzam mój bilet – 90 zł! 30 zł na godzinę (widać stawki na bilecie – jednak mało kto czyta takie info jeśli jedzie w nagłej sprawie jak ja dziś). Podobno ochroniarz mi powiedział, że jedna kobieta zaparkowała na 12 godzin i miała do zapłaty 360 zł! Czyli nie ma stawki dobowej! Każde 30 minut to 15 zł bez limitu godzin! Stoisz miesiąc płacisz (prawdopodobnie) za miesiąc po 15 zł za każde 30 minut … nie wiem może przesadzam ale chyba to nie jest normalne? W dodatku to jest szpital…

Kochani nie wiem może warto chociaż udostępnić… bo wątpię, że coś więcej z tym zrobimy

Napisałem u siebie na FB. Wklejam tu również ku przestrodze! A może ktos dalej pociągnie sprawę… Dziś doznałem…

تم النشر بواسطة ‏‎Kocham Piękną Polskę‎‏ في 13 أبريل، 2018

A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

Fotografie: facebook.com