×

Operacja Władimira Putina: Brytyjczycy podają nowe informacje

Operacja Władimira Putina, o której informował włoski dziennik „La Stampa”, miała się odbyć kilka dni temu. Brytyjskie media podają nowe informacje w tej sprawie. Powołują się przy tym na źródła zbliżone do Kremla.

Operacja Władimira Putina

Trzeba przyznać, że za doniesieniami na temat stanu zdrowia Putina naprawdę ciężko nadążyć. Spekulacje pojawiają się od dawna, w dodatku do mediów często docierają sprzeczne informacje. Najczęściej słyszymy, że rosyjski przywódca choruje na nowotwór, schizofrenię i/lub chorobę Parkinsona. Nie wiadomo, na ile te doniesienia są prawdziwe, należy więc do nich podchodzić z ostrożnością.

Włoski dziennik „La Stampa” informował ostatnio, że w nocy z poniedziałku na wtorek (tuż po spotkaniu OUBZ) Władimir Putin przeszedł operację, której powodem ma być nowotwór.

Włoski dziennikarz, który podał informację o operacji dyktatora, przekonywał, że rosyjskiego przywódcę ma zastąpić sobowtór, który będzie się pokazywać publicznie przez 10 kolejnych dni.

Brytyjczycy podają nowe informacje

Nieco inną wersję przedstawiają brytyjskie media. Tamtejsza prasa twierdzi, że operacja Putina odbyła się wcześniej, w ubiegły czwartek lub piątek. To oznaczałoby, że w spotkaniu OUBZ uczestniczył – zgodnie z włoską wersją – sobowtór Putina. Ale Brytyjczycy przekonują, że służby zmanipulowały pojawienie się rosyjskiego przywódcy podczas niedawnego spotkania z szefami rosyjskich służb, posługując się cyfrową technologią deepfake.

Brytyjskie media donoszą też, że rosyjski przywódca miał przejść zabieg polegający na odciągnięciu płynów zbierających się w jamie brzusznej. Ponoć Putin przeszedł zabieg bez komplikacji. Informacje mają pochodzić z anonimowych źródeł zbliżonych do Kremla.

Efekty operacji będą znane za kilka dni.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij