×

4-miesięczny Mikołajek pilnie potrzebuje pieniędzy na operację ratującą życie

Rodzina 4-miesięcznego chłopca, który urodził się z ciężką wadą serca organizuje zbiórkę pieniędzy na operację, która zapewni dziecku normalne życie. Potrzebne jest 50 000 złotych.

Operacja serca Mikołajka

Mama 4-miesięcznego Mikołaja apeluje o pomoc do wszystkich Polaków, aby wsparli zbiórkę pieniędzy na operację jej dziecka. Chłopiec choruje na HLHS oraz zespół hipoplazji lewego serca, który oznacza, że u dziecka nie wykształciła się lewa połowa serca. Już będąc w ciąży jego matka wiedziała, że zaraz po urodzeniu będzie wymagał specjalistycznej pomocy. Osiem dni po narodzinach przeszedł skomplikowaną operację, polegającą na otwarciu klatki piersiowej. Po zabiegu, Mikołajek spędził 19-dni na oddziale intensywnej terapii. Przez cały ten czas był podpięty do aparatur podtrzymujących jego życie. Dla zachowania bezpieczeństwa, rodzice nie mogli odwiedzać go częściej niż trzy razy dziennie, maksymalnie po pół godziny. Matka chłopca z ogromnym smutkiem wspomina czas spędzony w szpitalu.

Momentu, w którym dowiadujesz się, że twoje dziecko urodzi się z połową serca, nie da się właściwie opisać słowami. Zdania wypowiadane przez lekarza docierają do uszu, ale człowiek nie jest w stanie ich właściwie odebrać. “Maluszek jest chory…”. Nawet dzisiaj, po wielu miesiącach, łzy cisną się do oczu.

Dopiero, gdy skończył półtora miesiąca, rodzice mogli zabrać go do domu. Nie jest to jednak koniec leczenia chłopca, bowiem już na przełomie maja i czerwca, powinien przejść drugą operację. Z kolei, za 2 i pół roku konieczny będzie trzeci zabieg.

Koszty leczenia przerastają rodziców

Rodzicom Mikołajka udało się znaleźć w Niemczech specjalistę, który podejmie się przeprowadzenia operacji. Jest nim polski profesor Edward Malec, pracujący za granicą. Uchodzi on za eksperta w dziedzinie operacji kardiologicznych u dzieci. Niestety, przeprowadzenie zabiegu wiąże się z przerastającymi możliwości rodziny kosztami. W związku z tym, na stronie siepomaga.pl  zorganizowano zbiórkę pieniężną. W czasie, gdy nasze życie jest zdominowane przez informacje związane z epidemią koronawirusa, zbieranie środków na operację jest niezwykle trudnym zadaniem, dlatego akcja wymaga większego nagłośnienia. Każdy ma szansę przyczynić się do odzyskania zdrowia przez Mikołajka. Dotychczas, udało się zebrać 22 610 złotych. Trzymamy mocno kciuki za powodzenie zbiórki!

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur.com

Polecane

Może Cię zainteresować