×

Miał pomagać i leczyć, zamiast tego wykorzystywał seksualnie. Usłyszał 120 zarzutów

Onkolog z Gdańska molestował swoje pacjentki. Przed Sądem Rejonowym Gdańsk – Północ właśnie rozpoczął się proces 67-letniego Marka Ł. Przestępstw na tle seksualnym dopuścił się aż wobec 88. pokrzywdzonych, w tym dziewczynki poniżej 15 roku życia. Śledczy postawili mu 120 zarzutów.

Onkolog z Gdańska nie przyznaje się, by molestował pacjentki

Mimo, że lekarz usłyszał ponad 100 zarzutów, mężczyzna odpowiada z wolnej stopy. Sąd zadecydował jedynie o dozorze policyjnym, zakazie opuszczeniu kraju i zawieszeniu w wykonywaniu zawodu lekarza. W sądzie pojawił się w towarzystwie swojego pełnomocnika. Nie odpowiadał na pytania zadawane mu przez dziennikarzy. Wypowiedział się za to adwokat 67-latka. Podkreślił, że jego klient nie przyznaje się do winy, a całą sprawę określił mianem „efektu kuli śnieżnej”, wywołanym przez jedną z zeznających kobiet. Według mecenasa, prokuratura nie przedstawia wystarczających dowodów.

Pierwsza ofiara zgłosiła się 5 lat temu

Z takimi słowami z pewnością nie zgadzają się kobiety zeznające przeciwko onkologowi z Gdańska. Wszystko zaczęło się od zeznań jednej z jego pacjentek, która zgłosiła się na policję w 2014 roku. Policjanci po sprawdzeniu informacji od kobiety odkryli, że ofiar lekarza może być więcej. Ostatecznie przesłuchali 3700 świadków. Według ustaleń śledczych, onkolog w latach 2005 – 2017 miał molestować pacjentki w czasie badań onkologicznych.

Lekarz przez lata cieszył się nieskazitelną opinią. Wszystko zmieniło się po jego zatrzymaniu na początku lutego 2017 roku w mieszkaniu pod Pruszczem Gdańskim. Śledczy zabezpieczyli tam m.in. dokumentacje medyczną i broń. Z kolei w gabinecie onkologa policjanci odnaleźli ukrytą kamerę.

Prokuratura jest pewna, że onkolog z Gdańska molestował kobiety

Proces Marka Ł., zgodnie z decyzją sądu, będzie toczyć się za zamkniętymi drzwiami. Dlatego o postawionych zarzutach poinformowała mediach Grażyna Wawryniuk z gdańskiej prokuratury:

W toku prowadzonego postępowania przygotowawczego łącznie zarzucono mu popełnienie 120 czynów przeciwko wolności seksualnej na szkodę 88 pokrzywdzonych pacjentek. W toku prowadzonego postępowania przygotowawczego łącznie zarzucono mu popełnienie 120 czynów przeciwko wolności seksualnej na szkodę 88 pokrzywdzonych pacjentek

Polecane

Może Cię zainteresować