×

4 typy ludzi, którzy najczęściej dopuszczają się zdrady. Nie tylko faceci to robią

Pielęgnowanie i utrzymanie związku w pięknych relacjach nie jest proste. Nie ułatwiają tego również codzienne problemy, gorsze nastroje partnerów, czy w końcu nowe znajomości, które z czasem mogą przerodzić się w coś poważniejszego, a w konsekwencji zdradę drugiej osoby. I choć jest ona potwornym ciosem, po którym ciężko się pozbierać, statystyki pokazują, że w niewierności żyje bardzo dużo osób.

Czy zdradę można przewidzieć?

Jak pokazują źródła, procent mężczyzn będących w związku małżeńskim, którzy zdradzają, waha się pomiędzy 25 a 72. Choć te liczby przerażają, wiele osób liczy, że nigdy ich to nie spotka. Warto się jednak zastanowić nad tym, czy zdradę da się przewidzieć? Bez wątpienia jest to pytanie, które zadaje sobie wiele ludzi na całym świecie, a w tym badacze i psychologowie.

To oni zdradzają najczęściej

Choć nie ma w tym przypadku jednego schematu, po zestawieniu wielu badań naukowcy ustalili, jakie osoby są najbardziej podatne na zdradę. Bez wątpienia możemy zaliczyć do nich narcyzów, osoby nadużywające alkohol czy te, które są niezadowolone z seksu ze swoją drugą połówką. Na szczególną uwagę zasługują jednak zdecydowanie mniej oczywiste czynniki, które mogą wskazywać na to, że ktoś nas zdradza. Oto i one:

Mężczyźni, których wiek kończy się na 9

Jak to wytłumaczyć? Naukowcy przeanalizowali dane ze strony randkowej dla szukających kontaktów pozamałżeńskich i stwierdzili, że najwięcej osób, które korzystają z portalu, to osoby w wieku 29, 39, 49 i 59 lat. Jak widać są to mężczyźni, którzy są na rok przed „zmianą liczby z przodu”. Czyżby bali się przemijającego czasu i szukali nowych przygód?

Uzależnieni od mediów społecznościowych

Takich osób jest dzisiaj naprawdę sporo. Ludzie, którzy korzystają z social mediów zdecydowanie za dużo, częściej się kłócą, co w konsekwencji może doprowadzić do zdrady.

Marriage.com

Bogatsi mężczyźni i biedniejsze kobiety

W tym przypadku akurat nikogo nie powinno to dziwić. Wystarczy spojrzeć na ilość zdrad wśród aktorów, celebrytów, wokalistów czy sportowców. Niespodzianką w tym przypadku z pewnością może być fakt, że biedne kobiety oszukują i zdradzają częściej niż ich bogate „koleżanki”. Wytłumaczenie takiego przebiegu sprawy wydaje się być jednak stosunkowo proste. Kobiety o niższych dochodach zdradzają licząc na rzecz korzyści swoich przyszłych dzieci.

Ci, którzy już raz zdradzili

Kto raz nie był wierny, niewierny już pozostanie. Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Południowej Alabamy, taka kolej rzeczy tyczy się zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli nie byli wierni w jednym związku, prawdopodobieństwo na to, że zdradzą ponownie, jest znacznie większe, niż w przypadku osób, które zdrady do tej pory się nie dopuściły.

Merriam-Webster

Może Cię zainteresować

zamknij