×

Dantejskie sceny w supermarkecie. Wszystko przez szokującą promocję telewizorów za 131 zł!

Niejednokrotnie media obiegały wstrząsające zdjęcia i filmy pokazujące klientów rzucających się na siebie lub szturmujących wejścia do sklepów ze względu na wyczekiwane obniżki. Nie tylko w Black Friday. Podobnie było tym razem, gdy w jednym z supermarketów nastąpiła eksplozja emocji spowodowana zaskakująco niskimi cenami telewizorów.

Droga pomyłka

Ta pomyłka będzie drogo kosztować ten supermarket. Przez niedopatrzenie pracowników doszło do obniżenia ceny telewizorów do 131 złotych! Zamiast 399 euro, na półkach umieszczono cenę 30,99 euro (obniżka z około 1 700 zł do 131 zł). Klienci momentalnie zwietrzyli okazję i biegiem ruszyli do kas. Nic dziwnego, w końcu takiej przeceny nie można przeoczyć.

Zdarzenie miało miejsce w supermarkecie Géant Casino w mieście Montpellier. Kasjerzy marketu odmówili dokonania transakcji klientom, którzy zdecydowali się na zakup przecenionych telewizorów. Kupujący w ramach protestu zablokowali kasy i odmówili opuszczenia budynku. Do sklepu wezwano policję.

Interwencja policji

Jak podają francuskie media, do supermarketu wezwano dziesiątki funkcjonariuszy. Niektórzy klienci mieli w swoich wózkach nawet 5 telewizorów.

Zgodnie z francuskim prawem, kasjerzy nie mają prawa odmówić sprzedaży towarów zgodnie z ceną, która widnieje na etykiecie. Wyjątek stanowi wyłącznie sytuacja, w której doszło do ewidentnej pomyłki. Wybrani klienci przebywali w supermarkecie jeszcze godzinę po planowanym zamknięciu sklepu. 

To nie pierwszy raz

Do podobnych sytuacji dochodziło już w przeszłości. Przykładowo, w styczniu 2019 roku linie lotnicze Cathay Pacific z Hongkongu przez roztargnienie pracowników sprzedały miejsca w klasie biznes na loty z Wietnamu do Nowego Jorku w cenie około 675 dolarów (2,5 tys. zł) w obie strony. Zwykle ceny w tym czasie wynoszą na tej trasie mniej więcej 16 tys. dolarów (ponad 61,5 tys. zł). Aby wyjść z twarzą z tej sytuacji, linie lotnicze ogłosiły, że uznają bilety zakupione w czasie przypadkowej promocji.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij