×

Kosmetyczka zrobiła jej paznokcie. Dwa dni później operacyjnie usunięto jej jednego z kciuka

Lowri-Anne Wilson z Porthcawl w Walii wiła się z bólu po wizycie w salonie kosmetycznym niedaleko jej domu. W ciągu kilku dni od założenia paznokci akrylowych u 31-latki rozwinęła się infekcja i ropień na kciuku.

Szybko trzeba było usunąć zakażony paznokieć, ale kobieta obawia się, czy kiedykolwiek jeszcze jej odrośnie

W salonie zrobiłam sobie paznokcie, a dwa dni później odczuwałam pulsujący ból kciuka na mojej lewej ręce. Potem zaczął mi puchnąć, poszłam do szpitala i powiedzieli mi, że muszę wrócić do salonu paznokci, aby zdjąć akryl. Poszłam tam, ale odmówiono mi ściągnięcia! Znów wróciłam do szpitala. Musiałam przejść operację. Infekcja była tak poważna, że ​​pod paznokciem powstał ropień

Lowri-Ann dowiedziała się, że gdyby infekcja rozprzestrzeniła się na kość, straciłaby kciuk

Brała antybiotyki, ale wspomina, że ból był tak okropny, że nie dało się go znieść. Mama czwórki dzieci określiła nawet, że to cierpienie gorsze od porodu.

To był najgorszy ból, jakiego w życiu doświadczyłam. To jest pierwsza operacja, przez którą przechodzę i to jeszcze trochę ze swojej winy. Będę ostrzegać inne osoby przed czymś podobnym. Straciłam także pracę. Byłam na okresie próbnym, no ale z takim palcem nie ma szans, żebym pracowała, ponieważ ból był nie do zniesienia. Trochę trwało, zanim doszłam do siebie. Czasem słyszysz historie o paznokciach akrylowych, które nie wychodzą, ale nigdy nie spodziewasz się, że ci się to przydarzy

Annie Collins, ekspertka od paznokci w Essex, powiedziała, że akryle niekoniecznie są szkodliwe dla paznokci, o ile są prawidłowo założone: „Jeśli pójdziesz do w pełni licencjonowanego i wykwalifikowanego salonu, nie będziesz mieć żadnych problemów. Nie idź do podejrzanych miejsc. Wiele salonów nie dezynfekuje odpowiednio narzędzi, a sprzęt, z którego korzystają, jest tani i wadliwy. Widziałam na własne oczy, co te „salony” mogą zrobić z dłońmi klientek. Istne piekło”

Warto zwracać uwagę na detale i nie żałować kilku złotych więcej za usługę

Może Cię zainteresować

zamknij