Kategorie Życie

Skatował 4-miesięczną córkę. Gdy Oliwka trafiła do szpitala, lekarze wiedzieli, że jest źle

Zdarzenie miało miejsce w październiku ubiegłego roku. To wtedy 4-miesięczna dziewczynka trafiła do jednego z bydgoskich szpitali. Lekarzy zaniepokoiły obrażenia główki. Specjalista wypowiedział się o stanie Oliwki: „Ciemię było napięte i wygórowane, co mogło świadczyć o wysokim ciśnieniu śródczaszkowym. Poza tym miała złamane obie kości ciemieniowe…”. O sprawie w trybie natychmiastowym poinformowano policję i prokuraturę.

Rodzice próbowali się tłumaczyć. Winę zwalali na starszą siostrę dziewczynki, która podobno uderzyła Oliwkę kubkiem. Śledczy nie uwierzyli w te zeznania. O pobicie dziecka podejrzewali ojca. 23-letni wtedy Dariusz został zatrzymany i uznany za winnego. W dniu wczorajszym w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy zapadł wyrok. Mężczyzna ma odsiedzieć 17 lat w więzieniu. To kara za usiłowanie zabójstwa córki, oraz stosowanie przemocy wobec żony i drugiego dziecka.

Skatował 4-miesięczną córkę. Gdy Oliwka trafiła do szpitala, lekarze wiedzieli, że jest źle

Nie takiej kary domagał się prokurator. Według niego mężczyzna powinien trafić za kratki na 25 lat. Wyrok, który zapadł w tej sprawie jest jednak nieprawomocny. Oznacza to, że obie strony mogą się od niego odwoływać.

Nic nie przywróci już zdrowia małej Oliwce. Dziewczynka do końca życia będzie wymagała specjalnej opieki.

*Zdjęcie ma wyłącznie charakter poglądowy