×

Skatował 4-miesięczną córkę. Gdy Oliwka trafiła do szpitala, lekarze wiedzieli, że jest źle

Zdarzenie miało miejsce w październiku ubiegłego roku. To wtedy 4-miesięczna dziewczynka trafiła do jednego z bydgoskich szpitali. Lekarzy zaniepokoiły obrażenia główki. Specjalista wypowiedział się o stanie Oliwki: „Ciemię było napięte i wygórowane, co mogło świadczyć o wysokim ciśnieniu śródczaszkowym. Poza tym miała złamane obie kości ciemieniowe…”. O sprawie w trybie natychmiastowym poinformowano policję i prokuraturę.

Rodzice próbowali się tłumaczyć. Winę zwalali na starszą siostrę dziewczynki, która podobno uderzyła Oliwkę kubkiem. Śledczy nie uwierzyli w te zeznania. O pobicie dziecka podejrzewali ojca. 23-letni wtedy Dariusz został zatrzymany i uznany za winnego. W dniu wczorajszym w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy zapadł wyrok. Mężczyzna ma odsiedzieć 17 lat w więzieniu. To kara za usiłowanie zabójstwa córki, oraz stosowanie przemocy wobec żony i drugiego dziecka.

Nie takiej kary domagał się prokurator. Według niego mężczyzna powinien trafić za kratki na 25 lat. Wyrok, który zapadł w tej sprawie jest jednak nieprawomocny. Oznacza to, że obie strony mogą się od niego odwoływać.

Nic nie przywróci już zdrowia małej Oliwce. Dziewczynka do końca życia będzie wymagała specjalnej opieki.

*Zdjęcie ma wyłącznie charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować