×

Olbrychski o Angelinie Jolie. Aktor wspomina swoje spięcie z gwiazdą Hollywood

Olbrychski o Angelinie Jolie – chciał być miły, wyszło inaczej. Minęło już 10 lat odkąd aktorzy wystąpili razem w filmie „Salt”. Jednak polski artysta wciąż przeżywa to, że miał szansę współpracować z gwiazdą wielkiego formatu. Do dziś chętnie opowiada w wywiadach o szczegółach pracy na planie i nie pomija nawet mniej przyjemnych sytuacji, w których się znalazł.

Wspomnienia z planu filmu „Salt”

Gdy tylko osoba Daniela Olbrychskiego schodzi w mediach na drugi plan, aktor zaczyna opowiadać dotąd nieznane fakty na temat występu w „Salt” i w ten sposób od nowa podsyca zainteresowanie sobą. Tym razem 75-letni już aktor opowiedział o niezbyt przyjemnym zdarzeniu do, którego doszło na planie.

W rozmowie prowadzonej przez Agatę Młynarską, Daniel Olbrychski przytoczył anegdotę z czasów pracy na planie filmu „Salt” w reżyserii Phillipa Noyce’a.

Przypomnijmy, że Olbrychski wcielił się w postać rosyjskiego szpiega – Wasilija Orłowa. Jak się okazuje, Daniel Olbrychski zdenerwował Angelinę Jolie. Aktor wspomina, że pod koniec pracy nad realizacją filmu aktorzy musieli dograć kilka brakujących zdań. Rozmowa została przeprowadzona internetowo. Olbrychski opowiedział o tym, jak dokładnie to wyglądało.

Ją ściągnęli w Los Angeles do studia, a ja u nas na Żurawiej byłem w studiu Radia Zet. U mnie była 12 czy 14 po południu, a tam o wiele godzin wcześniej. Nie widzieliśmy się, tylko się słyszeliśmy. Słyszeliśmy reżysera i słyszałem Angie, a ona mnie.

Olbrychski o Angelinie Jolie

Daniel Olbrychski chciał być uprzejmy i pomimo tego, że nie widział Angeliny, powiedział komplement. Wydawać by się mogło, że aktorka znana z działalności charytatywnej i chęci niesienia pomocy dzieciom oraz ubogim, zareaguje życzliwie. Było jednak zupełnie inaczej. Jolie wykazała się wulgarnością, ale co ciekawe Daniel Olbrychski nie ma jej tego za złe. I jak tłumaczy:

Powiedziałem na oślep „You look terrifical”, czyli „Wyglądasz fantastycznie”, chociaż jej nie widziałem. Na co ona: „Please be so kidness to f**k off”, czyli „Bądź łaskaw się odpier**lić”.

Prawdopodobnie polskiemu artyście chodziło o wyrażenia „You look terrific” i „Please be so kind to f.. off”, dlatego mógł zostać nieco opacznie zrozumiany.

Mimo tego incydentu, aktor do dziś zachwyca się nieprzeciętną urodą Angeliny i uważa, że jest „bezczelnie piękna”. Daniel Olbrychski jest zdania, że w wyglądzie Jolie nie ma żadnej skazy i jest ona prawdziwym ideałem.

Olbrychski o Angelinie Jolie
Twitter
Olbrychski o Angelinie Jolie
Instagram
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij