×

Kiedyś w czasie okresu kobiety nosiły taką 'bieliznę'. Znacznie różniła się od dzisiejszej

W dzisiejszych czasach kobiety nie mają absolutnie problemu z dbaniem o higienę w czasie menstruacji. Produkty są dostępne w każdym sklepie i nawet w kryzysowej sytuacji, mamy do nich dostęp. Jednak sprawy nie zawsze były takie proste, a kobiety żyły z tym problemem przez tysiąclecia, zanim nauka wymyśliła jakieś rozwiązanie.

Dzisiaj przyjrzymy się, jak to wyglądało w ciągu ostatnich 200 lat.

XIX wiek

Pierwsza podpaska teoretycznie została opracowana w 1888 roku. Jednak nadal w tym czasie uważano, że o tych dniach nie można głośno mówić, bo to niewłaściwe. Dlatego ten cudowny przedmiot odszedł do lamusa i produkt został wkrótce zdjęty z rynku.

Lata 20. XX wieku

Wówczas kobiety nosiły pasy sanitarne, które w zasadzie były paskiem, do którego można przywiązać lniany materiał.

Lata 30. XX wieku

Pojawiły się wówczas pierwsze tampony, ale niestety kobiety uwierzyły w lokalne mity, według których aplikacja tych produktów miałaby odebrać dziewictwo… Dlatego kolejny ewolucyjny produkt był niestety sprzedawany tylko zamężnym kobietom.

Lata 40. XX wieku

W tym czasie popularność tamponów wzrosła, a wszystko za sprawą tego, że były one niesamowicie wygodne, a kobiety w tym okresie pracowały na wszystkich stanowiskach męskich, podczas gdy mężczyźni walczyli w czasie wojny.

Lata 50. XX wieku

Był to początek reklam pokazujących kobiety, które uśmiechają się od ucha do ucha w czasie trwania menstruacji, co miało pokazać, że ten czas wcale nie jest taki zły. Tak, na pewno…

Lata 60. XX wieku

Wraz z nadejściem hipisów, którzy popierali podejście eko do świata, pojawiła się podpaska wielokrotnego użytku.

Cloth Pads

Lata 70. XX wieku

Wówczas pojawiła się znana nam podpaska ze skrzydełkami!

Lata 80. XX wieku

To czas, kiedy pojawiły się pierwsze plastikowe aplikatory do tamponów. Po raz pierwszy użyto także słowa „okres” do opisania cyklu miesiączkowego.

Lata 90. XX wieku

W tych latach w reklamie po raz pierwszy pokazano coś, co miało imitować krew. Niektórym to się dość mocno nie spodobało.

Co mamy teraz?

Szeroki zakres możliwości, dzięki którym możemy czuć się komfortowo w każdej sytuacji. Nowością stały się kubki menstruacyjne. Mimo że wynaleziono je wtedy, co tampon, to w ostatnich kilku latach stały się bardzo popularne.

「會陰跳動」代表有劫難...他曝驚險遭遇 縮肛3次可化解!1

A pamiętacie pierwszą reklamę podpasek w Polsce w latach 90.?

Polecane

Może Cię zainteresować