Pani Basia z „Googlebox” zginęła na przejściu. Wiadomo już, jakie były okoliczności jej śmierci

Wczoraj, 31 października, został do sądu skierowany akt oskarżenia przeciw 32-latkowi, który śmiertelnie potrącił w lutym panią Basię Romaniuk z programu „Gogglebox. Przed telewizorem”.

32-letni Michał G. został oskarżony o to, że „umyślnie naruszył przepisy prawa o ruchu drogowym” oraz o to, że „nieumyślnie spowodował wypadek”, w którym zginął człowiek.

Pani Basia z „Googlebox” zginęła na przejściu. Wiadomo już, jakie były okoliczności jej śmierciUdostępnij

Okoliczności wypadku

Wiadomo także już, jakie były dokładne okoliczności śmierci 82-letniej kobiety. Według wszystkich ustaleń śledczych 32-latek mimo czerwonego światła wjechał na na przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Wileńskiej z Targową. Przeprowadzone badania wykazały także, że mężczyzna był trzeźwy. Prok. Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, dodał również:

16-letni Kuba przed morderstwem został porwany! Na jaw wychodzą szokujące fakty

Wjechał na przejście dla pieszych i potrącił przodem pojazdu poruszającą się prawidłowo pieszą. Pokrzywdzona zmarła na miejscu

Pani Basia z „Googlebox” zginęła na przejściu. Wiadomo już, jakie były okoliczności jej śmierciUdostępnij

Jego zeznania nie współgrały ze zgromadzonym materiałem dowodowym

Michał G. nie przyznał się do winy. To jeszcze nie wszystko. 32-latka poddano także obserwacji sądowo-psychiatrycznej. W czasie przesłuchań stwierdzono, że jest ona niezbędna. Ostatecznie biegli sądowi orzekli, że mężczyzna w momencie wypadku „był zdolny do pokierowania swoim zachowaniem”.

Pani Basia z „Googlebox” zginęła na przejściu. Wiadomo już, jakie były okoliczności jej śmierciUdostępnij
Zdjęcie Roksany Węgiel z Izraela wywołało skandal. "Pół dupci ci widać"

Jedna z najbardziej lubianych uczestniczek „Gogglebox”

Po wypadku okazało się, że ofiarą brawury na drodze była 82-letnia bohaterka programu „Gogglebox. Przed telewizorem”. W show telewizji TTV brała udział od samego początku, czyli już od 2014 roku.

Pani Basia został pożegnana przez kolegów i koleżanki z planu wzruszającym wpisem opublikowanym na oficjalnym fanpage’u programu:

Zawsze uśmiechnięta, niezwykle ciepła. Wspaniała osoba. Brak słów, żeby wyrazić tęsknotę. Basiu, dziękujemy Ci. Redakcja TTV

Pani Basiu, Spoczywaj w pokoju…

Zobacz także:

Źródło i fotografie: warszawa.onet.pl