×

Ojciec wrzucał do sieci materiały, w których molestował syna. Chciał na tym zarobić

48-letni ojciec został  oskarżony o zmuszanie swojego trzyletniego syna do seksu z innymi. Mężczyzna sfilmował samego siebie w trakcie wykorzystywania dziecka i zachęcania innych pedofilów do tego samego.

Ojciec zarabiał na molestowaniu syna

48-letni mężczyzna z Brisbane, którego imię nie może zostać podane do wiadomości publicznej ze względu na toczące się postępowanie miał sfotografować się, w trakcie aktu seksualnego z 3-letnim chłopcem. Ojciec zdecydował się wciągnąć własnego, trzyletniego syna do seks biznesu i właśnie dlatego chwilę później opublikował materiały w ogólnoświatowej sieci przestępców zajmującej się pedofilią. Sieć działająca za pośrednictwem serwisu Telegram korzysta z programu do przesyłania wiadomości, w którym informacje są bardzo mocno zaszyfrowane i regularnie ulegają samozniszczeniu. Mężczyznę aresztowano w grudniu ubiegłego roku po tym jak sprawa została skierowana do Australijskiego Centrum ds. Przeciwdziałania wykorzystywania dzieci. Dwójka dzieci, które znajdowały się pod jego opieką, zostały mu odebrane. Zatrzymanie 48-latka zapoczątkowało falę kolejnych aresztowań w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Walka z pedofilią nabiera tempa

Parlament w Australii uchwalił w zeszłym roku ustawę, pozwalającą śledczym odzyskać treści zaszyfrowanych konwersacji oraz udostępniać dane podejrzanych. Pojawiły się wówczas obawy, że ujawnienie pewnych danych przestępców może stać się coraz trudniejsze, gdyż Facebook i Google oferują nowe rozwiązania pozwalające „zaciemnić” konwersacje. Co więcej, firmy specjalizujące się w nowych technologiach planują w przyszłości oferować kompleksowe szyfrowanie, co może oznaczać, że podejrzani tacy jak mężczyzna z Brisbane nigdy nie zostaną złapani. Dyrektor wykonawczy Australian Transaction Reports and Analysis Center, Nicole Rose powiedziała, że ​​rozwój technologii komunikacyjnej bez odpowiednich przepisów jest jednym z największych wyzwań, przed którymi stoi współczesny świat, ponieważ pozwala on przestępcom na przechytrzenie systemu.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay.com

Może Cię zainteresować

zamknij