×

Ojciec siedmiorga dzieci zginął tragicznie. Usiłował uratować trójkę tonących

Ojciec siedmiorga dzieci zginął tragicznie, usiłując ratować trójkę tonących pociech. Swoje bohaterskie zachowanie przypłacił życiem.

Ojciec siedmiorga dzieci zginął tragicznie

36-letni Jonathan Stevens wykazał się niezwykłym bohaterstwem, gdy wczoraj bez chwili namysłu rzucił się na ratunek tonącym dzieciom. Do zdarzenia doszło w pobliżu plaży Barmouth w Walii w porze obiadowej. Gdy niespodziewanie nastąpił przypływ, troje dzieci Stevensa znalazło się w ogromnym niebezpieczeństwie. Pociechy w wieku od 10 do 12 lat trafiły w miejsce, gdzie woda była bardzo głęboka i zaczęły tonąć. Ich ojciec od razu ruszył im na ratunek. O zdarzeniu błyskawicznie została poinformowana policja. Rzecznik policji północnej Walii powiedział o szczegółach incydentu.

Policja i straż przybrzeżna zostali wezwani w niedzielę o godz. 13.18 z informacją, że pewien mężczyzna miał poważne kłopoty na morzu w Barmouth.

Rzeczniczka Walijskiego Pogotowia Ratunkowego opowiedziała o tym, jak wyglądała akcja ratunkowa.

O godzinie 13:39 wezwano nas do zgłoszenia osób złapanych przez przypływ na plaży w Barmouth. Wysłaliśmy dwa samochody szybkiego reagowania i dwie karetki pogotowia ratunkowego na miejsce zdarzenia, gdzie załogi były również wspierane przez karetkę Wales Air Ambulance oraz helikopter poszukiwawczo-ratowniczy.

Po wydobyciu mężczyzny z wody, przetransportowano go śmigłowcem do szpitala. Niestety niedługo po przybyciu na miejsce zmarł.

ojciec siedmiorga dzieci zginął tragicznie 2

Imgur

Zbiórka pieniędzy

Załamana odejściem partnera, Laura Burford określiła swojego męża mianem bohatera. W chwili zdarzenia kobieta była w domu w Telford. Odejście ukochanego wywołało u niej ogromny ból. Od teraz będzie musiała sama uporać się z wychowywaniem siedmiorga dzieci.

Jestem całkowicie zdruzgotana. Straciłam miłość mojego życia. Cała siódemka jego cudownych dzieci straciła ojca. Zmarł, ratując życie swoich dzieci tonących w morzu.

Żona zmarłego jest zrozpaczona tym, że jej dzieci będą wychowywały się bez ojca.

Nie ma słów na opisanie mojego bólu. Zawsze będę mu wdzięczna za dar, jakimi są nasze dzieci. Kocham go, zawsze kochałam i zawsze będę.

Na stronie GoFundMe utworzono zbiórkę, mającą na celu zapewnienia utrzymania siódemce dzieci Stevensa. Do tej pory udało się zebrać 1 439 funtów.

ojciec siedmiorga dzieci zginął tragicznie 3

Fotografie: Imgur

Może Cię zainteresować