×

Ojciec Rydzyk sprzedaje książki o seksie. Ludzie wykupili cały zapas księgarni

Ojciec Rydzyk sprzedaje książki o seksie. Duchowny po raz kolejny udowodnił, że jest świetnym biznesmenem. Publikacja opowiadająca o tym, co katolicy powinni robić w łóżku, zyskała nieprawdopodobną popularność. Magazyn księgarni błyskawicznie opustoszał.

Katolicy są spragnieni seksu?

Nie ulega wątpliwości, że katolicy bardzo chcieliby, aby kościół dawał im większe przyzwolenie na erotyczne eksperymenty. Niestety pomimo upływu czasu, w tej kwestii niewiele się zmienia. W dalszym ciągu, seks ma służyć przede wszystkim prokreacji, a jakiekolwiek metody zapobiegania ciąży bądź przenoszenia chorób wenerycznych są uznawane za niedopuszczalne. Nic więc dziwnego, że na wieść o publikacji książki pt: „Seks jest boski, czyli erotyka katolika” do księgarni pobiegły tłumy spragnionych zmian wiernych. Ludzie masowo wykupywali publikacje o. Ksawerego Knotza oraz Krystyny Strączek, mając nadzieję, że w książce znajdzie się coś rewolucyjnego.

Chwytliwy tytuł i prowokacyjna okładka sprawiły, że książka stała się bestsellerem w księgarni fundacji Lux Veritatis, należącej do ojca Rydzyka. Sprzedaż publikacji osiągnęła szczyt tuż przed Dniem Kobiet. Być może mężczyźni znudzeni monotonią życia seksualnego, postanowili wykorzystać 8 marca, aby nieco ożywić swój związek. To nie pierwszy raz, kiedy książka tak szybko zniknęła z półek. Identyczna sytuacja miała miejsce przed Bożym Narodzeniem.

Ojciec Rydzyk sprzedaje książki o seksie

Książka o. Ksawerego Knotza i Krystyny Strączek pomimo zachęcającego tytułu, na pewno nie zmieni zasad obowiązujących chrześcijan. Możemy w niej znaleźć wiele informacji na temat duchowego wymiaru seksu oraz dyskurs o znaczeniu poczucia więzi w dążeniu do przyjemności. Publikacja nie posiada jednak praktycznej części, która jasno określiłaby, co katolicy mogą robić, a czego nie. W książce znajdują się za to porady dotyczące rozmów o seksualności oraz rozważania na temat etyki stosowania antykoncepcji. Książka została wydana w 2010 r. w wydawnictwie Znak.

Ojciec Tadeusz Rydzyk od kilku lat promuje także inną książkę, która obszernie rozwodzi się na temat seksu. „Kształcenie charakteru” z 1946 roku było nawet rozdawane za darmo, aby trafiało do jak największej grupy młodzieży. Przeczytało ją kilkaset tysięcy osób. W publikacji możemy przeczytać:

Człowiek, kierujący się w życiu rozumem, nie rozprasza swych sił, ale je skupia w dążeniu do celu. Energię zaoszczędzoną dzięki wstrzemięźliwości seksualnej, stara się przelać na inne, szlachetniejsze konto. Natomiast idioci i matołki lubią obracać się w atmosferze brudów erotycznych: mówić o nich i myśleć.

Co wolno katolikom?

Religia katolicka jasno określa, jakie zachowania seksualne są dozwolone, a które posiadają znamiona grzechu. Chrześcijanie mogą uprawiać wyłącznie zwyczajny seks. Praktyki takie jak seks oralny są dopuszczalne jedynie w ramach gry wstępnej. Co więcej, stosunek musi zakończyć się wytryskiem w pochwie kobiety. Nauka Kościoła nie dopuszcza także seksu analnego. Jest on uznawany za grzech, gdyż wyklucza możliwość prokreacji. W efekcie łamie ład ustanowiony przez Boga, w którym celem kontaktów seksualnych jest zapłodnienie.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij