×

Ojciec dziewczynki znalezionej w Szabdzie zatrzymany! Usłyszał poważne zarzuty

Ojciec dziewczynki znalezionej w Szabdzie zatrzymany! Prokurator w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wydał postanowienie o przedstawieniu 33-letniemu Bartoszowi Ch. zarzutów m.in. zabójstwa córki i zbezczeszczenia jej zwłok.

Makabryczne odkrycie w domu jednorodzinnym

23 czerwca ekipa remontowa dokonała makabrycznego odkrycia. W domu jednorodzinnym w miejscowości Szabda w gminie Brodnica (województwo kujawsko-pomorskie) robotnicy znaleźli ciało około 2-letniej dziewczynki. Zwłoki w znacznym stanie rozkładu leżały w łóżeczku dziecięcym. Mężczyźni zaalarmowali właścicielkę domu, a ta o całej sprawie poinformowała policję.

W wynajmowanym domu mieszkała 7-osobowa rodzina: 27-letnia Paulina Ch. i 33-letni Bartosz Ch. wraz z pięciorgiem dzieci (6-letnią Marysią, 5-letnią Zuzią, 3-letnimi bliźniętami Mają i Mikołajem oraz najmłodszym synem Franciszkiem).

Jak przyznali w rozmowie z „Faktem” sąsiedzi małżeństwa, para sprawiała wrażenie dbających o dzieci. Jednak w dniu odkrycia zwłok dziewczynki, Paulina i Bartosz usunęli wszystkie zdjęcia z Facebooka.

Ojciec dziewczynki znalezionej w Szabdzie
PolsatNews

Ojciec dziewczynki znalezionej w Szabdzie zatrzymany! Mężczyzna usłyszał zarzuty

Rozpoczęły się poszukiwania rodziców martwej dziewczynki. Funkcjonariusze Policji szybko ustalili miejsce pobytu Pauliny Ch. Okazało się, że kobieta w tym tygodniu urodziła kolejne dziecko w szpitalu w Warszawie. W tym samym mieście zatrzymano Bartosza Ch. 33-latek był pijany. Towarzyszył mu mały chłopiec, który trafił do domu dziecka. Pozostałym trojgiem dzieci opiekują się obecnie dziadkowie.

nagranie przesłuchania w Elblągu
Pixabay

Zatrzymany przez policję mężczyzna został przewieziony do prokuratury w celu złożenia zeznań w sobotę 25 czerwca po godz. 20. Prokurator w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wydał postanowienie o przedstawieniu 33-letniemu Bartoszowi Ch. zarzutów m.in. zabójstwa córki i zbezczeszczenia jej zwłok.

Po godzinie 22. w sobotę zakończyło się przesłuchanie podejrzanego Bartosza Ch. Prokurator w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wydał postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów, które dotyczą kilku czynów tj. zabójstwa małoletniej córki, czynów polegających na fizycznym i moralnym znęcaniu się nad małoletnimi dziećmi, nieporadnymi z uwagi na chociażby wiek, narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz zbezczeszczenia zwłok

– poinformował PAP i Polskie Radio PiK Jarosław Kilkowski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Bartoszowi Ch. grozi kara pozbawienia wolności od 8 lat do dożywocia. Prokuratura będzie wnosiła o aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.gazeta.pl, www.fakt.pl
Fotografie: PolsatNews (miniatura wpisu), PolsatNews, Pixabay

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij