×

Noworodek urodzony w Chinach waży prawie 7 kg! Jest dwukrotne cięższy od swoich rówieśników

6 marca w Chinach urodził się gigantyczny chłopiec, który ważył prawie 7 kg. To jedno z największych dzieci urodzonych w tym kraju.

Lokalne media podają, że ojciec chłopca był zachwycony rozmiarami syna, dlatego też nazwał dziecko Kang Kang, co w języku chińskim oznacza „zdrowy”.

Kang Kang przyszedł na świat w wyniku cesarskiego cięcia w Szpitalu Daxing w Xi’an, w prowincji Shaanxi w Chinach. Tuż po porodzie, był dwukrotnie cięższy od przeciętnego noworodka i mierzył 58 cm długości.

Chłopiec jest zupełnie zdrowy. Ojciec noworodka przyznał, że jego 36-letnia żona w trakcie ciąży cierpiała na zaburzenia odżywiania przez cukrzycę ciążową. Dieta kobiety w tym okresie składała się głównie z produktów pełnoziarnistych.

Podobo rodzice chłopca jeszcze przed porodem wiedzieli, że ich dziecko może być duże. Nie spodziewali się jednak, że będzie ważyło prawie 7 kg.

Kang Kang to drugie dziecko pary. Państwo Wang mają 8-lenią córeczkę, która po urodzeniu ważyła 5 kg. Tata dzieci wyjaśnił, że córka waży tyle samo co jej przeciętni rówieśnicy. Dziewczynka regularnie ćwiczy.

Podobno wiele chińskich rodzin woli większe dzieci, dlatego przyszłe mamy często się objadają. Dr Liu podkreśla jednak, że tego typu zjawisko może prowadzić do wielu chorób u dziecka i być przyczyną komplikacji podczas porodu.

Według Ministerstwa Zdrowia przeciętna waga noworodka płci męskiej w Chinach wynosi 3.32 kg, a płci żeńskiej 3.21 kg.

 

Może Cię zainteresować

zamknij