×

Nowe ognisko koronawirusa na weselu. Są kolejni zakażeni

Ognisko koronawirusa na weselu wykryto w Gibach. Do tej pory region był całkowicie wolny od zakażeń. To się zmieniło, odkąd rząd wprowadził IV etap odmrażania polskiej gospodarki i życia społecznego.  Efekty już widać…

Ognisko koronawirusa na weselu

Kiedy rząd wprowadził czwarty etap odmrażania gospodarki, wielu epidemiologów nie mogło wyjść z podziwu nad odwagą rządzących. Szczególnie duże emocje wzbudziła decyzja o otwarciu stadionów, kościołów i sal weselnych. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja przyznał, że jest tym pomysłem kompletnie skołowany:

Ja myślę, że miłość można wyznawać sobie w inny sposób, niż w tłumie 150 osób. Nie wyobrażam sobie, że po godzinie dwunastej uczestnicy wesela zachowają jakąkolwiek ostrożność. Bądźmy realistami.

Od ostrożności silniejsza okazała się jednak tradycja. Ogniska nowych zakażeń wykryto na weselu w Opocznie w województwie łódzkim, Kotfinie koło Radomia, w Olsztynie po weselu, które odbyło się w innym województwie, a ostatnio w Gibach w powiecie sejneńskim. Tu sprawa jest o tyle poważna, że na weselu bawiła się większość miejscowego establishmentu, więc trzeba było zamknąć Urząd Gminy i Starostwo Powiatowe.

Wesele w Gibach

Wesele odbyło się 6 czerwca w ośrodku wypoczynkowym w Gibach w województwie podlaskim. Uczestniczyło w nim ponad 100 osób, między innymi radna gminy Giby oraz urzędnik powiatowy.

W niedzielę Powiatowa Stacja Sanitarno-Edpidemiologiczna w Sejnach potwierdziła wykrycie 3 przypadków zakażenia koronawirusem. Warto wspomnieć, że przed weselem Sejneńszczyzna była całkowicie wolna od koronawirusa.

Cztery dni po zabawie w Gibach zakażona radna Urzędu Gminy poszła na na sesję rady, w której wzięło udział 13 radnych, kilku urzędników, sołtysi oraz przedstawiciele policji, straży granicznej i starostwa powiatowego w Sejnach. Wszyscy zostali objęci kwarantanną, a urząd zamknięto dla interesantów. Wójt Gib, Robert Bagiński, który o tym poinformował, też przebywa na kwarantannie.

Zaś z powodu obecności na weselu w Gibach urzędnika powiatowego, starosta sejneński Maciej Plesiewicz był zmuszony zamknąć Starostwo Powiatowe w Sejnach i odesłał na kwarantannę wszystkich pracowników.

Miejmy nadzieję, że przynajmniej zabawa się udała…

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: www.pxfuel.com

Może Cię zainteresować

zamknij