×

Nowożeńcy zginęli w katastrofie ukraińskiego samolotu w Iranie. Wraz z nimi byli goście weselni

W katastrofie ukraińskiego samolotu Boeing 737 w Teheranie zginęło 176 osób. Wśród nich były trzy pary, które przyleciały do Iraku wziąć ślub. Chcieli wrócić do kraju, aby dalej żyć we dwoje. Niestety, nie było im to dane.

Ofiary katastrofy ukraińskiego samolotu

W katastrofie samolotu pod Teheranem zginęło 176 osób.

Maszyna zamieniła się w pył niedługo po starcie. Jak informował rzecznik agencji lotnictwa:

Do katastrofy doszło zaraz po starcie z lotniska Imama Chomeiniego. Samolot spadł na ziemię pomiędzy miejscowościami Parand i Szahriar

Potwierdzono, że samolot zestrzeliło irańskie wojsko, podobno przez przypadek.

Nowożeńcy na pokładzie Boeing 737

Na pokładzie Boeinga znalazły się m.in. trzy pary świeżo po ślubie. Dwie mieszkały w Kanadzie, jedna w Wielkiej Brytanii.

26-letni Arash Pourzarabi i 25-letnia Pouneh Gourji z Edmonton w Kanadzie przyjechali do Iranu. Chcieli się pobrać w państwie, w którym przyszli na świat. Oboje studiowali informatykę na Uniwersytecie Alberty. W samolocie, wraz z nowożeńcami, było również czterech gości z ich wesela.

W katastrofie zginęło także inne małżeństwo: Siavash Ghafouri-Azar i Sara Mamani z Montrealu. Ona była inżynierem, a jej mąż pracował jako specjalista ds. wydajności w firmie Pratt & Whitney.

Wśród ofiar zidentyfikowano również Saeed Tahmasebi i Niloofar Ebrahim, którzy od lat mieszkali w Londynie. Po przyjęciu weselnym ich goście wrócili do Wielkiej Brytanii. Młodzi zostali w Teheranie, by zrobić jeszcze sesję zdjęciową.

Niespodziewana katastrofa Boeinga 737

Bardzo wielu Irańczyków mieszka za granicą i to większość obywateli tego kraju było w samolocie. Podaje się, że wśród ofiar byli również obywatele innych krajów. 

82 osoby pochodziły z Iranu, 11 z Ukrainy, 63 z Kanady, 4 z Afganistanu, 10 ze Szwecji, 3 z Niemiec i 3 z Wielkiej Brytanii. Wśród niemal 180 ofiar było 15 dzieci.

To, co stało się w Teheranie to ogromna tragedia. Ofiary to przypadkowi ludzie, który znaleźli się na celowniku irańskiego wojska…

Źródła: www.o2.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować