×

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Europie i kolejne przypadki zachorowań!

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Europie została oficjalnie potwierdzona. Pacjent pomimo najlepszej opieki po ciężkiej walce z chorobą zmarł.

Oficjalne nadanie nazwy

11 lutego wirus odpowiedzialny za epidemie otrzymał swoją nazwę. Obiegowa nazwa nie była tą oficjalną, dlatego zorganizowano konferencję.

O nadaniu nazwy poinformował dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus:

Nazwa COVID-19 to od dziś oficjalna nazwa choroby. Została wybrana, ponieważ jest łatwa do wymówienia i nieposiadająca negatywnie etykietującego odniesienia do określonego kraju lub jego mieszkańców.

Statystyki na ten moment

Wszystkich zarażonych osób koronawirusem na całym świecie jest łącznie 67 107 osób. Na chwilę obecną wiadomo o 1526 zgonach (z czego aż 1 523 przypadków w Chinach), a ponad 11 080 osób jest w stanie ciężkim lub krytycznym.

Na szczęście 8 181 pacjentów opuściło szpitale po walce z chorobą. Przypadki odnotowano w 26 krajach, a niedawno do listy dołączył Egipt.

Potwierdzono kolejne przypadki koronawirusa na statku wycieczkowym „Diamond Princess”, który przybył do portu w Jokohamie 3 lutego. Zarządzono kwarantannę na morzu, dla znajdujących się na pokładzie: 2 666 gości i 1 045 członków załogi. Wśród nich 67 osób wykazało pozytywny wynik na koronawirusa.. Następnie liczna pacjentów na statku wzrosła do 285 osób.

Ofiara śmiertelna koronawirusa w Europie

Chiński turysta we Francji stał się pierwszą ofiarą śmiertelnego koronawirusa w Europie. Agnès Buzyn, minister zdrowia Francji, powiedział w sobotę, że 80-letni mężczyzna zmarł po walce z koronawirusem. Mężczyzna pochodził z chińskiej prowincji Hubei, w której znajduje się miasto Wuhan, epicentrum wirusa.

Do Francji przybył on 16 stycznia, a 25 stycznia został poddany kwarantannie w szpitalu w Paryżu. Jego stan był bardzo ciężki i lekarze robili wszystko, aby uratować jego życie. Niestety pomimo wszelkich starań pacjent zmarł.

W piątek odnotowano 11 przypadków koronawirusa we Francji. COVID-19 wciąż szaleje na świecie i nie ma na niego skutecznej szczepionki

Źródła: www.businessinsider.com, wiadomosci.onet.pl, www.thelocal.fr, www.cnbc.com, zdrowie.wprost.pl, www.facebook.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Instagram, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować