×

Katolickie liceum pozbawiło pracy dwóch homoseksualnych nauczycieli. Uczniowie rozpoczęli protest

Dyrekcja liceum katolickiego nakazała dwójce homoseksualnych nauczycieli zrezygnować z pracy w szkole. W ich obronie stanęli uczniowie. Odmówili udziału w lekcjach i zablokowali korytarze. Czy zostaną wyciągnięte konsekwencje?

Odwołanie homoseksualnych nauczycieli

Do zdarzenia doszło w miasteczku Burien w stanie Waszyngton. Katolickie liceum Kennedy, które jest zlokalizowane w pobliżu Seattle wywarło presję na dwójce zatrudnionych w placówce nauczycieli, aby zrezygnowali z pracy z powodu swojej orientacji seksualnej. Zgodnie ze stanowiskiem szkoły obaj pracownicy – nauczyciel języka angielskiego Paul Danforth oraz trenerka drużyny piłkarskiej Michelle Beattie odeszli z własnej woli. Na temat zdarzenia wypowiedział się w mediach narzeczony Danafortha, Sean Nyberg.

Mój partner nie jest już zatrudniony głównie ze względu na to, że zaręczyliśmy się. To bolesne nie tylko na poziomie osobistym, ale szkodzi jego uczniom, którzy ich podziwiali

W październiku zeszłego roku Danforth i Nyberg zaręczyli się. Mężczyzna pracował w szkole już 5 lat. Kontynuował rodzinną tradycję, ponieważ w przeszłości jego ojciec również uczył w tym samym liceum przez niespełna 40 lat. Jak się okazuje, sytuacja Michell Beattie jest łudząco podobna. Kobieta niedawno zaręczyła się ze swoją dziewczyną.

Uczniowie się nie zgadzają

Młodzież ucząca się w liceum katolickim wyraziła swój sprzeciw przeciwko decyzji dyrekcji. Nastolatkowie odmówili udziału w lekcjach i zablokowali szkolne korytarze. Mark Miloscia, dyrektor organizacji Family Policy Institute of Washington oświadczył, że nie popiera protestu. Stwierdził, że placówka zapewnia wszystkim pełną wolność religijną. Jedna z uczennic Jacqueline Southwell powiedziała, że uczniowie są zjednoczeni i łączą się myślami z byłymi pracownikami. Nie wiadomo jeszcze czy w związku z ich zachowaniem zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Uczniowie źle wybrali szkołę?

Wygląda na to, że uczniowie oraz ich rodzice nie byli w pełni świadomi prawd wiary, jakie obowiązują wszystkich katolików. Edukacja w szkole chrześcijańskiej wiąże się z przestrzeganiem wartości religijnych. Kościół katolicki sprzeciwia się związkom homoseksualnym, które są uznawane za grzech. W Katechizmie Kościoła Katolickiego znajduje się synteza opinii Kościoła na temat homoseksualizmu.

Czyny homoseksualne są grzechami pozostającymi w głębokiej sprzeczności z czystością.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook.com, Pixabay.com, maps.google.com

Może Cię zainteresować

zamknij