Kategorie Życie

19-latka była uzależniona od narkotyków. Gdy ich zabrakło, odurzyła się dezodorantem

19-letnia dziewczyna z Holandii zmarła po tym, gdy odurzyła się dezodorantem. Nastolatka miała zmagać się z uzależnieniem od ketaminy i konopi indyjskich. Walcząc z tymi środkami, szukała zastępstwa i znalazła w go sprayu, który okazał się dla niej śmiercionośny.

Dziewczyna trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Lekarze walczyli o jej życie, ale nie udało się uratować 19-latki

19-latka przez 9 dni była w śpiączce, ale nie wybudziła się z niej. Trafiła do szpitala w stanie nadaktywności, sugerującym, że jest po spożyciu narkotyków. Raport lekarzy jasno wskazuje, że pacjentka była nadpobudliwa, a po chwili doszło do zatrzymania akcji serca. To wtedy zapadła w śpiączkę.

Spray

Zmarła, nie mając pojęcia, że to co robi, jest dla niej niebezpieczne…

Dr Michael Lynch, dyrektor medyczny Pittsburgh Poison Center w University of Pittsburgh Medical Center w Pensylwanii, nie był przy przyjmowaniu 19-latki, ale powiedział dla jednej ze stron medyczyny, że węglowodory znajdujące się w produktach w sprayu aerozolowym są przyczyną wysokich zakłóceń w procesach mózgowych.

Ludzie mogą czuć się tak, jakby byli pod wpływem narkotyków i może dojść do omdleń. Mogą czuć się pobudzeni, szczęśliwi lub niezbyt rozumieć rzeczywistość – i tak przez kilka minut. Wtedy ludzie to najczęściej powtarzają

Powiedział, że zatrzymanie krążenia występuje, gdy substancje wziewne powodują szybsze reagowanie serca na adrenalinę. Inny lekarz z USA, który nie był zaangażowany w sprawę, powiedział, że choć niewiele osób umiera z tego powodu, jest to szkodliwe dla zdrowia i niestety wie, że wiele dzieci w ten sposób się odurza.

Dr Andrew Stolbach, toksykolog i lekarz medycyny ratunkowej w szpitalu Johns Hopkins w Baltimore, powiedział, że dzieciom wydaje się, że to nieszkodliwa zabawa, ponieważ ma związek z przedmiotem, który jest im znany na co dzień i nie sądzą, że to może doprowadzić do czegoś złego.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy