×

Odpowiedź Neo-Nówki na słowa Tuska. Grupa zapowiedziała zaktualizowanie skeczu

Podczas debaty Donalda Tuska z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, przewodniczący PO odniósł się do regulaminu użytkowania ławek w kształcie mapy Polski. W swojej wypowiedzi przywołał niedawne wystąpienie znanego kabaretu. Odpowiedź Neo-Nówki na słowa Tuska była więc kwestią czasu. Grupa zapowiedziała zaktualizowanie swojego skeczu.

Donald Tusk skomentował ławki w kształcie Polski i nawiązał do Neo-Nówki

Debata przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, to jedno z ostatnich wydarzeń drugiej edycji Campusu Polska Przyszłości. Podczas spotkania pierwszy z nich poruszył temat ławek, które pojawiły się już w kilku polskich miastach.

Docelowo mają zostać usytuowane w 16 miejscowościach w Polsce, a ich zadaniem jest „promowanie Polski”. Ławki od samego początku budzą spore kontrowersje chociażby ze względu na ich koszt. Bank Gospodarstwa Krajowego płacił po ponad 100 tys. złotych za każdą, co daje łącznie około 1,6 mln złotych!

W swojej wypowiedzi przewodniczący PO podczas drugiej edycji Campusu Polska Przyszłości krótko odniósł się do Neo-Nówki i pamiętnego skeczu w Koszalinie. Tusk ironizował również, że regulamin użytkowania ławki to „poniekąd instrukcja życia w Polsce pod tą władzą”.

Dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego, w środku kryzysu, Kancelaria Premiera wydała instrukcję obsługi ławki. Nie uwierzycie, ale ławka ma regulamin złożony z 15 punktów. Ja nie jestem z Neo-Nówki, ja czytam dokument. Przeczytam tylko fragmenciki, bo to jest w jakimś sensie instrukcja obsługi życia w Polsce pod tą władzą

– mówił Donald Tusk podczas debaty z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

Po tych słowach przywołał kilka punktów z regulaminu korzystania z ławek.

Nagranie z wypowiedzi Donalda Tuska trafiło do sieci.

Odpowiedź Neo-Nówki na słowa Tuska

Na słowa Donalda Tuska odpowiedzieli już członkowie Neo-Nówki. Z wypowiedzi możemy wywnioskować, że jeszcze będzie o nich głośno.

Po zapoznaniu się z regulaminem użytkowania ławki patriotycznej, musimy przyznać, że w skeczu 'Wigilia 2022′ nie doszacowaliśmy poziomu absurdu w naszym kraju. Oj będzie kolejny update tego skeczu

– napisali na Twitterze kabareciarze, po czym odnieśli się do obecnej inflacji.

A jak już pośmieszkowaliśmy, to pamiętajcie, że już jest 16,1 proc.

– zakończyli wpis artyści.

Skecz Neo-Nówki

Przypomnijmy, mocny skecz Neo-Nówki o wyborcach PiS-u został zaprezentowany 30 lipca podczas 27. Festiwalu Kabaretu Koszalin, czyli „Wakacji all incluSyf”. Grupa kabaretowa nie pozostawiła w swoim wystąpieniu suchej nitki na panującej władzy, wyborcach PiS-u i TVP. Skecz był później szeroko komentowany przez opinię publiczną. Fragment publikujemy poniżej.

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować