×

Odnaleziono ciało zaginionego onkologa z Sopotu. Zwłoki lekarza wyrzuciło morze

Odnaleziono ciało zaginionego onkologa z Sopotu, który po raz ostatni były widziany w październiku ubiegłego roku. Zwłoki 46-letniego mężczyzny wyrzuciło morze. Michał Kąkol był poszukiwany żółtą notą Interpolu.

Zaginięcie onkologa z Sopotu

Michał Kąkol, znany chirurg onkologiczny, ostatni raz był widziany przez rodzinę 16 października 2021 roku około godziny 22:00 na ul. Łokietka w Sopocie. Od tego czasu kontakt z 46-latkiem się urwał. Dziewięć dni po zaginięciu chirurga prokuratura wszczęła postępowanie w tej sprawie zaginięcia lekarza.

odnaleziono ciało zaginionego onkologa z Sopotu
Komenda Miejsca Policji w Sopocie

Poszukiwania lekarza były zakrojone na szeroką skalę. Zaangażowali się w nie m.in. policyjni płetwonurkowie, którzy przeszukiwali akweny wodne przy sopockich i gdańskich plażach, a także policjanci z psami tropiącymi, którzy przeszukiwali okoliczne lasy i tereny zielone. W poszukiwania włączyli się również strażacy, grupy poszukiwawcze i ratownicy sopockiego WOPR. W między czasie śledczy analizowali wszelkie dostępne nagrania z monitoringów miejskich i prywatnych. Pod koniec listopada ubiegłego roku akcję poszukiwawczą przejęła Komenda Wojewódzka Policji (KWP), a informacja o zaginięciu lekarza dotarła do wszystkich państw członkowskich międzynarodowej organizacji policyjnej. Mimo to po onkologu z Sopotu wciąż nie było śladu, aż do teraz.

Tragiczny finał poszukiwań. Odnaleziono ciało zaginionego onkologa z Sopotu

Ciało zaginionego w 2021 roku onkologa Michała Kąkola odnaleziono w Kłajpedzie, na Litwie.

odnaleziono ciało zaginionego onkologa z Sopotu
Archiwum PP

O tragicznym finale poszukiwań onkologa z Sopotu poinformowała policja.

Ciało 46-letniego mężczyzny zaginionego w Sopocie zostało odnalezione na terenie Litwy. Jego tożsamość została potwierdzona poprzez porównanie profilu DNA. Ze wstępnych informacji przekazanych przez stronę litewską wynika, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie. Oczekujemy na pełną dokumentację dotyczącą odnalezienia ciała, którą ma nam przekazać strona litewska

– informuje kom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Miejsce odnalezienia ciała zaginionego Michała Kąkola.

odnaleziono ciało zaginionego onkologa z sopotu
trojmiasto.pl

Kim był Michał Kąkol?

Michał Kąkol skończył Akademię Medyczna w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny). Z zawodu był specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej, którą głównie zajmował się od 2010 roku. Specjalizował się w leczeniu chirurgicznym piersi i wszczepianiu permanentnych dostępów dożylnych stosowanych w chemioterapii. Michał Kąkol pracował w Wojewódzkim Centrum Onkologii i Uniwersyteckim Centrum Klinicznym GUMed w Gdańsku. Onkolog należał do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Źródła: www.trojmiasto.pl, dziennikbaltycki.pl

Może Cię zainteresować

zamknij