×

PIT-y 2020: Już 270 tys. rozliczeń PIT wpłynęło do systemu. Twój jest wśród nich?

Ruszyły rozliczenia PIT-ów. Już w sobotę 15 lutego mogliśmy wypełnić swój PIT. Nikt nie spodziewał się, aż tak dużego zainteresowania składaniem deklaracji właśnie tego dnia. Serwery nie wytrzymały i pojawiły się pierwsze problemy.

Od kiedy można rozliczyć PIT 2020?

Od 15 lutego, pierwszego dnia kiedy można było wypełnić deklarację, podatnicy bardzo licznie zgłaszali problemy z działaniem serwisu e-PIT. Okazało się, że problemy z logowaniem chcieli wykorzystać oszuści. Rozsyłali fałszywe e-maile mające potwierdzać złożenie deklaracji. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Informujemy, że udostępnione przez Krajową Administracje Skarbową (KAS) zeznania podatkowe PIT-37, PIT-38, PIT-36 i PIT-28 dostępne są wyłącznie w usłudze Twój e-PIT na stronie podatki.gov.pl.

MF i KAS nie wysyłają do podatników żadnych wiadomości e-mail podczas składania zeznań podatkowych.

System zawiódł wielu Polaków?

Zainteresowanie rozliczeniem swojego PITa była tak duża ilość osób, że przerosła ona oczekiwania ministerstwa. Niestety, to już nie pierwszy raz. W sieci pojawiło się wiele negatywnych komentarzy na temat działania serwisu:

Od 10:00 próbuje rozliczyć swój PIT. Niestety wysokie zainteresowanie do teraz chyba nie pozwala na wykonanie czynności. Komunikat  „Nie udało się przetworzyć twojego zapytania. Przepraszamy wystąpił błąd po naszej stronie. Spróbuj ponownie później”

Za nim pojawiła się lawina podobnych komentarzy:

Jakieś problemy na stronie. Nie da się zalogować ani przez PZ ani przez dane

Ładowanie Twoje dokumenty trwa i trwa… i końca nie widać. Ale już z zalogowaniem był problem :(

Mi wreszcie udało się zalogować a dokument nie został przygotowany (nie ma nic) Pit pracodawca wysłał bo w zakładce „Twoje dane źródłowe” jest pit wysłany przez pracodawce

W tym roku doszły nowe ulgi

Mamy nadzieję, że problem zostanie szybko zlikwidowany ponieważ w tym roku czekają nas nowe ulgi. Przy rozliczeniu deklaracji można otrzymać odliczenie przyjazne środowisku. Na dom, który przeszedł termomodernizację. Odliczymy również, jak co roku, ulgę na dziecko.

Jeśli chcemy jeszcze bardziej zmniejszyć swój podatek możemy przekazać kwotę na cele edukacyjne, charytatywne albo społeczne. Osoby, które oddają dobrowolnie krew również mogą liczyć na ulgi.

Rozliczyliście już swój PIT? Udało wam się uzyskać ulgi?

Źródła: www.bankier.pl, www.money.pl, next.gazeta.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij