×

17 uroczych zdjęć przyszłych rodziców, które fotografka zrobiła im podczas snu

Jana Romanova to młoda rosyjska fotografka, która niedawno stworzyła niesamowitą serię zdjęć o nazwie Oczekiwanie, w której uchwyciła śpiących przyszłych rodziców. Zaczęła robić zdjęcia parom w najbardziej osobistym i intymnym miejscu czyli w ich sypialniach. Wybrała ranek, gdy ludzie byli jeszcze senni i dla Jany był to moment, w którym mogła bardziej zrozumieć uczucia i nastroje panujące wśród zakochanych osób, które przygotowują się do tak ważnego i ekscytującego wydarzenia w ich życiu.

Projekt składa się z 40 zdjęć, które reprezentują 40 tygodni ciąży. Jana przyznała, że niewiele wie o modelach, ale najbardziej w tym wszystkim zafascynowało ją to, że ludzie zgodzili się wpuścić obcą osobę do mieszkania i pozwolili na to, aby ich sfotografowano w tak intymnej chwili, jaką bez wątpienia jest sen.

Pomysł projektu narodził się przypadkowo. Jana pomagała znajomym, którzy spodziewali się dziecka i musieli dokonać przed przyjściem na świat potomka pewnych drobnych zmian w domu. Przy łóżku stała drabina i zupełnie nie zastanawiając się nad tym, Jana weszła na nią i zrobiła parze zdjęcie, gdy odpoczywali po pracy.

Było coś uroczego i magicznego w tym, co udało mi się uwiecznić. Symetria ich ciał i cały ten obraz sprawił, że chciałam więcej.

My jesteśmy zachwyceni, a Wy? A może macie podobną pamiątkę z tego wyjątkowego okresu?

Polecane

Może Cię zainteresować