×

Ta jedna, prosta czynność może powstrzymać zmiany klimatyczne zachodzące na Ziemi

Zmiany klimatyczne – dwa słowa, które z pewnością nie prowadzą do niczego dobrego. Musimy uświadomić sobie, że to zjawisko nie jest jedynie zwiastunem katastrofalnych koszmarów, ale przede wszystkim napędza je działalność człowieka. Jak myślisz, co jako jednostka możesz zrobić, aby spowolnić przerażające tempo zachodzących zmian klimatycznych?

Czytając raport po raporcie o tym, jak potężna katastrofa, wojna, konflikt i głód na nas czeka, można pomyśleć, że przeciwstawianie się tym globalnym problemom nie ma najmniejszego sensu.

Co z tego, że mamy recykling plastikowych butelek, zamieniamy jazdę samochodem na jazdę rowerem i instalujemy kolektory słoneczne na dachach, skoro nie możemy powstrzymać „pompowania” ton dwutlenku węgla i metanu do atmosfery? Oczywiście, gdyby wszyscy myśleli tym tokiem, bylibyśmy skazani na tragedię wcześniej, niż mogłoby się nam wydawać!

Recykling pozwala na powtórne wykorzystanie materiału, a odnawialne źródła energii wiążą się z mniejszą emisją dwutlenku węgla do atmosfery. Im więcej ludzi zacznie korzystać z tych rozwiązań, tym lepiej dla naszej planety!

ochrona-planety

 

 

Prawda jest taka, że jeśli najbardziej wpływowi ludzie świata nic z tym nie zrobią, indywidualne wysiłki i działania w tym kierunku będą daremne.

Głosowanie na odpowiednie władze jest niezaprzeczalnie jednym z najbardziej skutecznych sposobów zapobiegania zmianom klimatycznym.

ochrona-planety-2

ra2studio/Shutterstock

Jeśli zgadzasz się, że globalne ocieplenie to egzystencjalne zagrożenie, które stawia pod wielkim znakiem zapytania nasze zdrowie, bezpieczeństwo, a nawet życie, powinieneś czuć się zobowiązany do tego, aby zagłosować na prawodawców, którzy pozytywnie wpłynął na ten ogromny problem. Pamiętaj, urny w tym przypadku są najpotężniejszą bronią.

Ogromna ilość badań naukowych dowodzi, że wprowadzenie ścisłych ram emisji dwutlenku węgla do atmosfery przyniesie za sobą potężne korzyści ekonomiczne, dobrobyt technologiczny i niezależność energetyczną. Porozumienia międzynarodowe sprawiłyby, że świat stałby się znacznie bezpieczniejszym miejscem.

Pamiętajmy – los Ziemi leży w naszych rękach.

Może Cię zainteresować