×

Obostrzenia na luty 2022. Opublikowano nowe rozporządzenie Rady Ministrów

Obostrzenia na luty 2022 są już znane. W Dzienniku Ustaw opublikowano nowe rozporządzenie Rady Ministrów. Jakich zmian i ograniczeń należy się spodziewać? Dla wielu nie będzie to żadne zaskoczenie.

Obostrzenia na luty 2022. Jest już nowe rozporządzenie

W Dzienniku Ustaw opublikowano akt zmieniający rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii koronawirusa w Polsce, według którego obecne obostrzenia miały obowiązywać do 31 stycznia 2022 r.

Niestety nowelizacja zakłada przede wszystkim przedłużenie istniejących obostrzeń do końca lutego. Restrykcje zostają więc z nami na dłużej.

W projekcie przewiduje się przedłużenie do dnia 28 lutego 2022 r. obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów, co uzasadnione jest aktualną sytuacją epidemiczną

– podaje Rządowe Centrum Legislacji (RCL).

obostrzenia na luty 2022
Pixabay

Obowiązujące aktualnie obostrzenia covidowe zostały wprowadzone jeszcze w grudniu. Oto one:

  • Zamknięcie klubów nocnych i dyskotek.
  • Niższe limity osób w restauracjach, kinach, teatrach, obiektach sportowych, obiektach sakralnych i sklepach.
  • Obowiązkowy test na COVID-19 przed przylotem do Polski (nie wcześniej niż 24h przez przekroczeniem granicy) dla osób spoza strefy Schengen. Szczepienie nie zwalnia z obowiązku wykonania testu.
  • Obowiązkowe wykonanie testu przez osoby, które mieszkają z osobą zakażoną COVID-19. Szczepienie nie zwalnia z obowiązku wykonania testu.
  • Nauka zdalna dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich (od 27 stycznia)
obostrzenia na luty 2022
Pixabay

COVID-19 raport

Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby wykonano 106,6 tys. testów na COVID-19. Potwierdzono 33 480 przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Z powodu zakażenia zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób.

Na dzień dzisiejszy zajętych jest 15 447 łóżek covidowych z 30 470 dostępnych i 1 074 respiratory z 2 718 dostępnych.

Liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii w Polsce wynosi 4 886 154, z czego 105 194 osoby zmarły.

Nowy podwariant Omikronu zaraża jeszcze bardziej!

Duża liczba zakażeń w ostatnich tygodniach wynika z pojawienia się wariantu Omikron. Wariantu, który ma też swoje podwarianty. Jeden z nich, podwariant określany symbolem BA.2, jest szczególnie zaraźliwy.

Nowy podwariant Omikrona określony symbolem BA.2 wydaje się mieć znacznie wyższą zdolność rozprzestrzeniania się niż dominujący obecnie BA.1. Teraz wiemy, że BA.2 ma zwiększone tempo wzrostu, co można zaobserwować we wszystkich regionach Anglii

– powiedziała dr Susan Hopkings, główna doradczyni medyczna UKHSA.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.rynekzdrowia.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij