×

Młody mężczyzna atakuje kobiety w centrum miasta! Swoim ofiarom obcina włosy

Do niespotykanej sytuacji doszło w piątek, 10 stycznia w Krakowie. Po godzinie 20-tej, na wysokości przystanków „Teatr Słowackiego” oraz „Stary Kleparz” jeden z przechodniów zaatakował kobietę nożyczkami!

Niebezpieczny szaleniec

Pani Agnieszka podzieliła się z mediami swoją historią. Kobieta podróżowała tramwajem, w którym znajdowało się wiele osób. Gdy wysiadła z niego wysiadła od razu zorientowała się, że ktoś za nią podąża. Nie było w tym jednak nic dziwnego. W końcu, w piątek, wieczorem w centrum miasta kręci się sporo ludzi.

Pani Agnieszka przeszła przez przejście dla pieszych w okolicy Barbakanu i nagle poczuła silne szarpnięcie za włosy. Odwróciła się i zobaczyła młodego, zakapturzonego chłopaka, który trzymał w ręce… szkolne nożyczki. Kobieta bardzo się wystraszyła i była przekonana, że mężczyzna chce zrobić jej krzywdę.

Zapytałam co się dzieje, co on z tymi nożyczkami robi, o co mu chodzi

Gdy Pani Agnieszka zagroziła policją, przeprosił i odszedł.

Przykra strata

Dopiero kobieta idąca przed poszkodowaną powiedziała jej, co tak faktycznie się stało. Jak relacjonuje pani Agnieszka:

Śmiech przez łzy – nie uwierzyłam dopóki nie poczułam w dłoni, że nie mam połowy włosów. POŁOWY – na całej długości włosów, które sięgają za talię – brakuje ich pół, aż do ramion.

Ofiara zdecydowała się zawalczyć o sprawiedliwość. Pobiegła za sprawcą, niestety ten wykazał się większym sprytem. Wbiegł między samochody i stary targ kleparski. Poszkodowana kobieta zgubiła trop.

Sprawa została od razu zgłoszona policji, a kobieta wspólnie z patrolem przeszukała okolicę. Mężczyzny nie udało się znaleźć. Poszkodowana przestrzega inne kobiety i radzi, aby miały się na baczności.

KRAKÓW! Wczoraj pewien mężczyzna idąc za mną przez miasto obcinał mi włosy. Proszę – udostępniajcie to i uważajcie na siebie! Miejcie oczy dookoła głowy. Sądzę, że nie jestem jedyną ofiarą tego psychola.

Wiek sprawcy oszacowano na około 20 lat. Był ubrany w ciemną odzież, z kapturem na głowie. Jego wzrost to ok. 164-166 cm.

Biznes perukowy?

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że długie włosy kobiety stały się łupem bynajmniej nie ze względu na nietypowe preferencje sprawcy, lecz z powodów finansowych. Za sprzedaż włosów o długości 31-35 cm można otrzymać od 1 000 do 1 600 zł.

W przypadku włosów o długości 36-40 cm cena wynosi nawet 2 600 zł! Kwoty te rosną wraz z długością, oryginalnością koloru i stopniem zadbania sprzedawanych włosów.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pexels (miniatura wpisu), Freepik.com

Polecane

Może Cię zainteresować