×

O czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszym spotkaniu? Poradnik dla mężczyzn

O czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszym spotkaniu? A o czym rozmawiać z dziewczyną przez telefon? Jak i o czym rozmawiać z nowo poznaną dziewczyną na spacerze? Te i podobne pytania zadaje sobie wielu nieśmiałych mężczyzn. Czy jest jakiś złoty środek, by rozmowa przebiegała swobodnie i miło mimo początkowej tremy?

O czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszym spotkaniu?

Jeśli rozmowa się nie klei, ciężko oczekiwać, że relacja będzie się rozwijać. Aby randka się udała i były szanse na kolejną, warto wcześniej przemyśleć o czym rozmawiać z dziewczyną. Na szczęście istnieją pewne uniwersalne tematy, które dla obu stron powinny okazać się interesujące.

Denerwujesz się przed pierwszym spotkaniem? Pocą ci się ręce? Stres w takiej sytuacji jest zrozumiały, ale potrafi sparaliżować na tyle, że nie będziesz w stanie wydusić z siebie nic, co mogło by zainteresować ją bliższym poznaniem…

Jeśli zastanawiasz się o czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszym spotkaniu, skorzystaj z pewnych sprawdzonych tematów. Pamiętaj – nie liczy się tylko to, co mówisz, ale i sposób, w jaki opowiadasz. Jeśli nie potrafisz słuchać, a sam jesteś dla siebie najbardziej interesującym tematem, zrazisz do siebie nawet najbardziej cierpliwą dziewczynę.

O czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszej randce?

  • Seriale i filmy – wydaje ci się, że to banał? Według badań przeprowadzonych przez portale randkowe, seriale i filmy to jeden z tematów najlepiej łączących ludzi na randkach! Jeśli więc nie wiesz o czym rozmawiać z dziewczyną, zacznij od pytania o to, jaki jest jej ulubiony serial lub film. Może okazać się, że oglądacie podobne rzeczy – super! Jeśli nie, dowiedz się, za co je ceni, co ją bawi lub pociąga. Może się zdarzyć, że dziewczyna nie jest kinomaniaczką. Ale na pewno słucha muzyki! Wykorzystaj to w rozmowie.
  • Pasje – człowiek bez pasji to człowiek, przy którym nudzisz się nie tylko na randce, ale i w życiu. Nie chodzi więc o to, by udawać, że się je ma, ale o to, by podzielić się czymś, co autentycznie sprawia ci frajdę. Opowiadaj o pasjach i rób to z pasją – dzięki temu na pewno jej nie zanudzisz i sprawisz, że będzie tobą zafascynowana.
  • Podróże – podróże kształcą, dlatego są świetnym tematem do rozmów. Możesz mówić o podróżach, które już odbyłeś i o tych, które na razie odbywasz palcem po mapie. Dzięki temu pokażesz, że jesteś odważny, ciekawy świata i interesujący. Kto wie, może następna podróż będzie Waszą wspólną?
  • Praca – nie jest to może temat, który pierwszy przychodzi ci na myśl, gdy zastanawiasz się o czym można rozmawiać z dziewczyną. Ale lepszy taki, niż żaden! Nie zanudzaj, po prostu opowiedz o tym, czym się zajmujesz i za co lubisz swoją pracę. Jeśli podczas pierwszego spotkania będziesz narzekać na szefa, pracę i swoje nieudane życie przy okazji, przestraszysz tym każdą kobietę!
  • Śmieszne sytuacje z życia – poczucie humoru łączy ludzi. Nie syp z rękawa wyświechtanymi żartami. Zamiast tego opowiedz coś zabawnego, np. ze swojego dzieciństwa. Wspólny śmiech zbliża, a przy okazji pokażesz, że masz do siebie dystans!
  • O niej… umiejętność słuchania jest bardzo ważna i wbrew pozorom niekoniecznie prosta do zrealizowania. Nie chodzi o to, żebyś był wścibski, wypytywał o intymne szczegóły i próbował wyciągnąć od razu wszystkie informacje. Pamiętaj jednak, by nie skupiać się jedynie na sobie i swoim zdaniu. Licz się również z tym, co ona ma ci do powiedzenia. Wykorzystaj to spotkanie, aby dowiedzieć się co lubi, czy macie podobne poczucie humoru, podobne zainteresowania.

Jeśli nie wiesz o czym rozmawiać z nowo poznaną dziewczyną, pamiętaj, żeby nie przestraszyć jej dalekosiężnymi planami!

Jak i o czym rozmawiać z dziewczyną przez telefon?

Zdobyłeś jej numer telefon. Co dalej? Nie każdy lubi telefoniczne rozmowy. Jeśli boisz się pustki w głowie, zamiast niepotrzebnie się spinać, zastanów się, co chcesz powiedzieć.

Bądź konkretny i kulturalny. Pokaż, że ci zależy, ale uważaj – desperat nie spodoba się żadnej dziewczynie. Rozmowa przez telefon nie powinna być celem samym w sobie, a okazją do tego, by zbliżyć się do spotkania.

Dlatego jeśli nie wiesz, jak i o czym rozmawiać z dziewczyną, nie plotkuj, nie opowiadaj przez telefon historii swojego życia. Nie bądź nachalny i nie osaczaj jej. Jeśli zamiast tego będziesz spokojny, opanowany i czarujący, z pewnością zgodzi się na spotkanie i sama z niecierpliwością będzie na nie czekać!

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij