×

Taksówkarz radził jej wybielić skórę. Dzisiaj ta czarnoskóra piękność podbija świat mody!

Nyakim Gatwech ma 24 lata i pochodzi z Południowego Sudanu. Młoda dziewczyna nie bez powodu nazywana jest „królową ciemności” – jej skóra zawiera tak dużo pigmentu, że jest prawie całkowicie czarna, co sprawia, że wyróżnia się spośród innych czarnoskórych kobiet. Zjawiskową modelką zachwyca się już na Instagramie ponad 150 tysięcy osób!

Gatwech mieszka obecnie w Minneapolis i współpracuje z najlepszymi fotografami i domami mody na świecie.

Mój czekoladowy odcień jest elegancki. Reprezentuję ród wojowników – taki napis widnieje pod jednym ze zdjęć pięknej 24-latki.

Niestety, kolor skóry Nyakim nie zawsze był doceniany. Dziewczyna często wraca pamięcią do sytuacji, w której jeden z taksówkarzy zasugerował jej, aby „wybieliła” sobie skórę!

Nie uwierzylibyście jakie pytania i spojrzenia otrzymuję z powodu swojej skóry – mówi Nyakim.

Czarny jest odważny, czarny jest piękny, czerń to złoto… Nie pozwólmy, żeby amerykańskie standardy zniszczyły nasze afrykańskie dusze – tak modelka apeluje do innych czarnoskórych kobiet, których marzeniem jest zrobienie kariery w modelingu.

Waleczność i wiara w swoje możliwości doprowadziła Nyakim do miejsca, w którym od zawsze chciała być. Jak twierdzą znawcy, 24-latka ma szansę zrobić większą karierę niż Naomi Campbell. Trzymamy kciuki!

Może Cię zainteresować

zamknij