×

19-latka oblana kwasem i spalona żywcem. Napastnicy ukarali ją, bo chciała zgłosić gwałt

O tej dramatycznej historii jest głośno od kilku miesięcy. 19-letnia Nusrat Jahan Rafi została spalona żywcem za to, że ośmieliła wyznać, że dyrektor szkoły wykorzystał ją seksualnie. Tego nie mogli znieść ludzie, dla których zachowanie 19-latki było znieważające.

Dramat w szkole

Nusrat Jahan Rafi zwierzyła się z tego, że dyrektor miał ją dotykać w sposób, który nie powinien. To doprowadziło do tego, że zwolennicy mężczyzny uznali, że nie ma miejsca w ich społeczeństwie dla takiej kobiety (!).

Nusrat Jahan Rafi

Dyrektor trafił do aresztu

Wprawdzie Siraj-ud-Daula został zatrzymany, ale 19-latka nie mogła czuć się bezpiecznie. W kwietniu Nusrat przebywała w szkole. Nagle ktoś wszedł do sali i powiedział, że dziewczyna musi wyjść z lekcji, ponieważ jej przyjaciółce dzieje się coś złego. Młoda kobieta nie czekała nawet chwili. Wybiegła na dach, gdzie została zaprowadzona. Tam znajdowało się czterech zamaskowanych mężczyzn. Zmuszali ją do tego, aby wycofała obciążające zeznania. Nie miała zamiaru tego zrobić. Próbowała się wydostać, ale w jednej chwili oblali ją naftą i podpalili. Dziewczyna spłonęła żywcem…

Nusrat Jahan Rafi

Nusrat Jahan Rafi zginęła, bo chciała walczyć o prawdę

Mimo że dziewczyna trafiła do szpitala, jej stan lekarze uznali za ciężki. Aż 75% ciała było poparzone. Zmarła w strasznych męczarniach. Policja zajęła się oczywiście tragedią. Udało się zatrzymać aż 16 osób, w tym dwie koleżanki dziewczyny i nauczyciela. Zaledwie 11 dni po tym, gdy oskarżyła dyrektora, poniosła śmierć.

Protestujący na ulicach

Brutalne morderstwo 19-latki poruszyło ludzi na całym świecie. Nie tylko cały Bangladesz opłakuje jej śmierć. Ludzie nie mogą uwierzyć, że doszło do takiej tragedii. Wszyscy domagali się jednego – kary śmierci dla sprawców.

Wyrok

Sąd w Bangladeszu skazał aż 16 osób na karę śmierci za podpalenie 19-latki i doprowadzenie do śmierci. Ich zdaniem młoda kobieta nie miała prawa zgłosić tego, że dyrektor ją molestował. Wśród skazanych osób jest także dyrektor medresy, teologicznej szkoły muzułmańskiej.

Prokurator Hafez Ahmed, po tym gdy ogłoszono wyrok, powiedział, że jest zadowolony z kary. Z tego, co przekazała policja, udało się ustalić, że morderstwo było zlecone przez zatrzymanego dyrektora szkoły, który miał napastować 19-latkę.

Wyrazy współczucia dla rodziny 19-latki

Wierzyła, że prawda jest najważniejsza i chciała tylko spokojnego życia. Ktoś uznał, że to za dużo…

Źródła: www.popularne.pl

Może Cię zainteresować

zamknij