×

Nurkowie odnaleźli ciało 8-latki w jeziorze Tałty. „Trwa proces jego wydobywania”

Nurkowie odnaleźli ciało 8-latki. Dziewczynka wpadła do jeziora Tałty wraz z innymi osobami po tym, jak motorówka, na której byli przewróciła się i zaczęła tonąć. Dorośli oraz dwójka innych dzieci wypłynęli na powierzchnię. Niestety 8-latka nie miała tyle szczęścia. Po kilku godzinach trudnych poszukiwań, grupa wodno-nurkowa z Olsztyna znalazła zwłoki dziewczynki w kabinie zatopionej łodzi.

Dramat na jeziorze Tałty

Dzisiaj na jeziorze Tałty rozegrała się tragedia. Około godz. 14 zatonęła łódź motorowa, którą płynęły cztery osoby dorosłe i trójka dzieci. Wszyscy wpadli do wody, ale na powierzchnię wypłynęło tylko sześcioro z nich. Dzięki pomocy innych żeglarzy udało im się dostać na brzeg. Następnie z powodu wychłodzenia zostali przetransportowani do szpitala.

Niestety 8-letnia dziewczynka cały czas pozostawała w jeziorze. Rozpoczęła się dramatyczna akcja ratunkowa, którą po kilku godzinach przekształcono w akcję poszukiwawczą.

Po upływie dwóch godzin od zauważenia osoby znikającej pod powierzchnią wody, całkowicie spadają szanse na uratowanie takiej osoby. Wtedy akcja jest akcją poszukiwawczą i koordynuje nią policja

– tłumaczył Jakub Tutka ze straży pożarnej w Mrągowie w rozmowie z TVN24.

Nurkowie odnaleźli ciało 8-latki

Po kilku godzinach od zatonięcia motorówki w jeziorze Tałty w okolicach Mikołajek nurkowie odnaleźli ciało poszukiwanej 8-letniej dziewczynki. Jak poinformowała straż pożarna, znajdowało się w kabinie łodzi, która została zlokalizowana przy pomocy sonaru.

Trwa proces jego wydobywania [ciała 8-latki – przyp. red.]. Ze względu na znaczną głębokość proces ten potrwa jakiś czas. Ze względów bezpieczeństwa ratowników akcja musi być prowadzona z największą ostrożnością

– przekazał dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie cytowany przez Polsat News.
 
Wiadomo, że akcja była prowadzona na głębokości większej niż 30 metrów. Grupa wodno-nurkowa z Olsztyna, która szukała nie tylko dziecka, ale i zatopionej motorówki, musiała pracować w ciemnościach. Nurkowie używali lamp.

Akcja poszukiwawcza była bardzo trudna, bo jezioro Tałty, na którym doszło do wypadku z udziałem 7 osób, jest jednym z najgłębszych jezior na Mazurach. Miejscami głębokość dochodzi tam do 45 metrów.

Jak doszło do wypadku na jeziorze Tałty?

Policja ustala przyczyny zdarzenia, do którego doszło dzisiaj ok. godz. 14 na jeziorze Tałty. Prawdopodobnie motorówka przewróciła się z powodu bocznego uderzenia falą i zaczęła tonąć.

Jak informowała popołudniu rzeczniczka prasowa mrągowskiej policji, sierżant sztabowy Paulina Karo w rozmowie z Gazeta.pl:

Z relacji świadków wynika, że łódź płynęła z dużą prędkością. Dostała boczne uderzenie falą, w wyniku czego przewróciła się na burtę i zaczęła tonąć.

Źródła: www.polsatnews.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij