×

Wnuczek zaatakował babcię nożem. Kobieta o własnych siłach doczołgała się do przychodni

20-letni mieszkaniec Piły zaserwował swojej babci prawdziwe piekło na ziemi. Młody mężczyzna miał zaatakować 85-letnią kobietę nożem w miniony piątek. Bez żadnego powodu zadał jej cios w okolice jamy brzusznej. Sprawę wciąż bada prokuratura.

Kobiecie cudem udało się przeżyć

Kobieta o własnych siłach dotarła do pobliskiej przychodni lekarskiej, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. Zaalarmowani funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile przybyli na miejsce i po krótkim pościgu zatrzymali sprawcę – mówi Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski

Śledztwo trwa

Śledczy wciąż prowadzą czynności, które mają na celu ustalenie okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia. Chcą również wyjaśnić motywy, którymi kierował się młody napastnik.

20-letni mężczyzna, który usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa, został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywocie. Sam wciąż nie przyznał się jednak do winy.

Wiadomo, że sprawca w 2017 roku leczył się psychiatrycznie, ale przestał przyjmować leki. Nie odpowiadał na większość zadawanych przeze mnie pytań. Twierdził, że nic babci nie zrobił i nic jej się nie stało – dodaje prokurator Magdalena Roman

_______________________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować