×

Policja publikuje wizerunek napastnika z Krakowa. Dwukrotnie godził nożem ochroniarza

10 września, w miniony wtorek, po godzinie 18, doszło do kradzieży w centrum handlowym Bonarka City Center przy ul. Kamieńskiego w Krakowie. Jednak na samej kradzieży się niestety nie skończyło. Mężczyzna robiący zakupy nie zapłacił za nie i opuścił sklep Auchan. W pogoń za nim udał się ochroniarz, a dokładniej menadżer ochrony. Gdy dogonił złodzieja, w trakcie szarpaniny został dwukrotnie ugodzony ostrym narzędziem. Sprawca uciekł. Opublikowano wizerunek napastnika z Krakowa.

Relacje świadków są jednoznaczne

Z relacji świadków tego brutalnego zdarzenia wynika, że sprawca miał przy sobie nóż. To właśnie nim godził ochroniarza usiłującego go zatrzymać. Informację o całym zajściu potwierdził rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Piotr Szpiech:

Rzeczywiście doszło do takiego incydentu. Wiadomo, że napastnik miał przy sobie narzędzie i z jego pomocą zadał poszkodowanemu pracownikowi ochrony dwie rany. Na szczęście nie było zagrożenia dla jego życia

Ranny ochroniarz został niezwłocznie przewieziony do szpitala. Policja wciąż prowadzi śledztwo w sprawie, a sprawca jak na razie pozostaje nieuchwytny.

Policja udostępniła wizerunek napastnika z Krakowa

Krakowska policja dość szybko opublikowała w sieci wizerunek napastnika z Krakowa. Siła internetu może pomóc, w schwytaniu agresywnego sprawcy, który powinien ponieść odpowiedzialność za swoje czyny. Do sieci trafiło aż pięć zdjęć ze sklepowego monitoringu, na których widzimy poszukiwanego. Śledczy mają nadzieję, że ktoś go rozpozna.

Rysopis napastnika z Krakowa

Mężczyzna, który dopuścił się kradzieży, a następnie ataku na ochroniarzu, ma 35-40 lat i około 180 cm wzrostu. Jeśli chodzi o cechy charakterystyczne, możemy wyróżnić bardzo szczupłą sylwetkę oraz krótko przystrzyżone włosy w kolorze ciemnego blondu.

W dniu, w którym doszło do napaści, mężczyzna ubrany był w: krótkie, jeansowe spodenki, koszulkę z krótkim rękawem w kolorze ciemnogranatowym oraz ciemne, sportowe buty. Miał również zarzuconą kurtkę ortalionową, którą wcześniej ukradł ze sklepu.

Kontakt z policją

Jeżeli ktoś z was poznaje mężczyznę ze zdjęć, jest proszony o niezwłoczny kontakt z policją pod numerem 112. Im szybciej uda się go złapać, tym szybciej odpowie za wykroczenia, których się dopuścił. Nie pozwólmy, aby uszło mu tona sucho.

Może Cię zainteresować

zamknij