×

GDAŃSK: Wbił nóż w szyję przechodnia. Policja udostępnia wizerunek napastnika

Czyżby tak wyglądał nożownik z Gdańska? Policja udostępniła nagrania z monitoringu, na których widać mężczyznę prawdopodobnie odpowiedzialnego za ugodzenie nożem w szyję jednego z przechodniów.

Przerażające sceny na ulicy

Budząca grozę scena rozegrała się na ulicy Dmowskiego w dniu 24 lipca 2020 roku, pomiędzy godziną 22.30 a 22.45. Do jednego ze spacerowiczów nagle od tyłu podszedł mężczyzna i ugodził go ostrym narzędziem (przypuszczalnie nożem) w szyję. Polała się krew, ale na szczęście cios zadany przez napastnika był na tyle nieskuteczny, że mężczyzna zdążył mu się wyrwać i uciec do pobliskiego baru. Tam rannemu udzielono pierwszej pomocy i wezwano karetkę. W tym czasie napastnik się oddalił.

Ofiara znała napastnika?

Jak wynika z ustaleń śledczych nożownik przypuszczalnie przez co najmniej kilka minut szedł za swoją ofiarą zanim zdecydował się ją zaatakować. Nie wiadomo jak długo ją śledził oraz jaki był motyw jego ataku. Wcześniej brano pod uwagę, że był to szaleniec, który zaatakował zupełnie przypadkowego przechodnia. W związku jednak z powyższym na tę chwile wydaje się to już mało prawdopodobne.

Nożownik z Gdańska

Funkcjonariusze zdecydowali się udostępnić nagranie, na którym prawdopodobnie widać przestępcę, w nadziei, że to pomoże w ustaleniu tożsamości mężczyzny:

Policjanci z Wrzeszcza w trakcie pracy nad tą sprawą na podstawie między innymi przesłuchań świadków, analizie zawiadomienia o przestępstwie oraz sprawdzenia zapisów z kamer monitoringów znaleźli wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tym przestępstwem.(…) Mężczyzna poszukiwany przez policjantów ma około 25-35 lat, w dniu popełnienia przestępstwa na twarzy miał widoczny zarost, miał także kręcone, dłuższe włosy. Ubrany był w granatową bluzę z kapturem, pod którą miał założoną jasną koszulkę lub koszulę. Mężczyzna miał na sobie szare spodnie z szerokimi nogawkami i buty w tym samym kolorze. Poszukiwany przez policjantów mężczyzna miał założone słuchawki i przewieszony wokół szyi kabel.

– poinformowała Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Każdy kto może znać mężczyznę jest proszony o kontakt z Komisariatem Policji III w Gdańsku przy ul. Białej 1, tel.: 47 741-15-22. Policjanci obiecują zapewnić anonimowość.

Źródła: www.youtube.com, gdansk.naszemiasto.pl, www.trojmiasto.pl

Może Cię zainteresować

zamknij