×

Mówi się, że to on zastąpi Adama Nawałkę. Ma za sobą bagaż doświadczeń i mnóstwo sukcesów

Adam Nawałka nie będzie już selekcjonerem reprezentacji Polski. Tego typu informację można było usłyszeć podczas konferencji prasowej, która miała miejsce dzisiaj na Stadionie Narodowym w Warszawie. Teraz wszyscy zastanawiają się, kto zajmie miejsce trenera, który tytuł selekcjonera ma stracić z końcem bieżącego miesiąca. Propozycji i opinii na ten temat jest wiele. Jedne są mniej, inne zdecydowanie bardziej wiarygodne. Swój typ mają już również komentatorzy BBC.

Komentatorzy BBC uważają, że następcą Nawałki będzie Stanisław Czerczesow – były trener Legii Warszawa, który aktualnie jest selekcjonerem reprezentacji Rosji. Skąd taka informacja? Otóż padła ona z ust samych komentatorów radiowo-telewizyjnego nadawcy.

Sukcesy Czerczesowa

Stanisław Czerczesow ma na swoim koncie nie lada wyczyn. Otóż wraz ze swoją drużyną wykluczył Hiszpanię, która jest uważana za jedną z najlepszych drużyn świata, z walki o najwyższe trofeum, dzięki czemu zapewnił Rosji awans do ćwierćfinału MŚ. 

Aktualny selekcjoner Sbornej odniósł również spore sukcesy w Polsce. To właśnie pod jego skrzydłami Legia Warszawa zdobyła tytuł mistrza Polski oraz krajowy puchar, zanim Czeczesow został trenerem rosyjskiej reprezentacji.

Póki co to wciąż tylko luźne przemyślenia, które póki co nie zostały przez nikogo oficjalnie potwierdzone. Jedno jest pewne. Po rosyjskim mundialu Czeczesow na brak ofert narzekał nie będzie. 

Widzielibyście go w roli selekcjonera Polski?

Może Cię zainteresować