×

Nowy grób gwiazdora „Klanu”, to prawdziwe dzieło sztuki. Robi duże wrażenie!

Nowy grób gwiazdora „Klanu” to pomnik, jakiego nikt jeszcze nie widział. W wyjątkowym nagrobku wyryto podobiznę Andrzeja Strzeleckiego wraz… ze scenografią z filmu. Obok tak oryginalnej mogiły nie można przejść obojętnie.

Walka aktora o życie

Trudno uwierzyć, że minął już rok od śmierci Andrzeja Strzeleckiego. Popularny aktor, reżyser i wykładowca akademicki odszedł 17 lipca 2020 roku w wieku 68 lat. Jego śmierć była dla wielu osób zaskoczeniem, ponieważ nie wszyscy zdawali sobie sprawę jak ciężko chorował.

Zaledwie miesiąc wcześniej widzowie oraz jego przyjaciele dowiedzieli się, że zmaga się z rakiem płuc i oskrzeli. Zrozpaczeni fani aktora zorganizowali nawet zbiórkę pieniędzy, mając nadzieję na sprowadzenie bardzo kosztownego leku wartego 1,5 mln złotych!

Znajomy Andrzeja Strzeleckiego, który miał okazję współpracować z nim przyznał, że jest wstrząśnięty tym, jak szybko aktor odszedł. Tomasz Stockinger w jednym z wywiadów mówił:

Zaskoczyło nas tempo, bo to, że ludzie chorują to wiadomo. Ja dopiero co byłem chory i już wychodzę na prostą. Kiedy poczułem się lepiej i byłem już gotowy do zdjęć dowiedziałem się, że Andrzej ma nowotwór. Ciężko jest zebrać myśli, to się stało tak szybko, że trudno jest nadążyć. Ten rok jest nieprawdopodobny zewsząd słyszę o różnych tragediach. Rok kostuchy.

Andrzej Strzelecki spoczął na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Jego grób znajduje się w Alei Zasłużonych i sąsiaduje z mogiłą architekta Michała Borowskiego oraz pomnikami aktorów Pawła Królikowskiego i Emila Karewicza.

Nowy grób gwiazdora „Klanu”

Pogrzeb gwiazdora „Klanu” odbył się w obrządku świeckim. Jego grób ziemny od początku był bardzo prosty. Na usypanym kopczyku posiano trawę, na której znalazła się piłeczka golfowa, symbolizująca zamiłowanie Andrzeja Strzeleckiego do gry w golfa.

Rok od śmierci aktora, skromny grób zmienił się nie do poznania. Jego bliscy postanowili zainwestować w mogiłę i sprawić, aby dokładnie odzwierciedlała, jakim człowiekiem był Andrzej Strzelecki.

W miejscu grobu ziemnego pojawił się elegancki nagrobek z czarnego granitu, na którym wygrawerowano wierną podobiznę aktora. Płyta to istne dzieło sztuki, które jest przeniesieniem fotografii Kariny Łopieńskiej. Grafika przedstawiająca siedzącego przy stole Andrzeja Strzeleckiego przypomina kadr z filmu. Elementy takie jak lampa, filiżanka czy kurtyna z daleka rzucają się w oczy.

Obok grobu umieszczono ławeczkę w kolorze identycznym, jak płyta nagrobku. Wydzielono także specjalne miejsce na piłeczkę golfową.

Andrzej Strzelecki z pierwszą żoną scenograf Ewą Czarniecką doczekał się córki, Joanny Strzeleckiej-Żylicz, która obecnie ma 42 lata. Z drugą żoną, aktorką Joanną Pałucką miał 20-letniego dziś syna, Antoniego.

Fotografie: Facebook, screenshot wideo SuperExpress

Może Cię zainteresować

zamknij