×

Nowożeńcy odmówili posiłku fotografowi. Zemścił się w straszny sposób

Nowożeńcy odmówili posiłku fotografowi. Nie spodziewali się, że za przejaw skrajnego skąpstwa spotka ich tak sroga kara. Mężczyzna nie miał litości dla dusigroszów, którzy żałowali pieniędzy na dodatkowy obiad.

Pary młode chcą zarabiać na weselach

W ostatnich latach w Polsce i na całym świecie obserwuje się wyjątkowo niepokojący trend. Pary młode traktują swoje wesele w kategoriach czysto biznesowych. Ludzie zakładają, że goście powinni nie tylko pokryć koszty swojego uczestnictwa w imprezie, ale także „dać coś więcej”. Narzeczeni planujący ślub nie wstydzą się jasno wyrażać swoich oczekiwań i bardzo często już na zaproszeniach na ślub informują, że nie chcą otrzymywać kwiatów i prezentów, a jedynie gotówkę.

Zdarza się nawet, że zawiedzeni niedostateczną sumą pieniędzy państwo młodzi mają pretensje do gości, którzy nie chcą okazywać hojności. Co ciekawe, ten mechanizm działa wyłącznie w jedną stronę. Pary młode chciałyby otrzymywać gigantyczne sumy, ale same robią co w ich mocy, aby maksymalnie ciąć koszty imprezy. Zaskakującą historią, pokazującą prawdziwe oblicze nowożeńców podzielił się pewien użytkownik portalu Reddit.

Okazuje się, że jeden z fotografów, pracujący na co dzień przy obsłudze wesel nie otrzymał możliwości odpoczynku oraz zjedzenia posiłku. Nie dość, że mężczyzna pracował za obniżoną stawkę, to para młoda postanowiła nie dawać mu żadnych benefitów. Jak przyznał poszkodowany, zgodził się pracować na wspomnianym
weselu, gdyż nowożeńcy skarżyli się, że nie mają budżetu na profesjonalną sesję zdjęciową. W pełnym oburzenia poście napisał:

Zacząłem około 11:00 rano i miałem skończyć około 19:30. Około 17:00 serwowane było jedzenie i powiedziano mi, że nie mogę zjeść, ponieważ muszę być fotografem. W rzeczywistości nie było dla mnie miejsca przy żadnym stole. Byłem zmęczony i w tym momencie pożałowałem, że zgodziłem się zrobić to praktycznie za nic.

Nowożeńcy odmówili posiłku fotografowi

Mężczyzna skarży się, że na przyjęciu było strasznie gorąco. Nie miał przy sobie wody ani jedzenia, dlatego zapytał organizatorów czy może liczyć na jakikolwiek posiłek lub napój. Ich odpowiedź była dla niego szokiem. Pan młody nie zamierzał ustępować. Bez cienia zawstydzenia odmówił fotografowi jedzenia oraz picia.

Widząc z kim ma do czynienia, autor zdjęć postanowił dać młodej parze dotkliwą nauczkę. Mężczyzna od razu skasował wszystkie zdjęcia, które zrobił tego dnia! Jego zemsta spotkała się z aprobatą ze strony internautów. Ludzie uważają, że mężczyzna postąpił słusznie, ponieważ dał jasny sygnał, że nie pozwoli się wyzyskiwać. To bardzo ważna lekcja nie tylko dla par młodych, ale przede wszystkim dla ludzi, którzy godzą się na pracę za skandalicznie niskie stawki.

Fotograf poinformował w swoim wpisie, że za 10 godzin miał otrzymać 250 dolarów, co w stosunku do miejscowych realiów jest bardzo niewielką kwotą. Mężczyzna na co dzień pracuje przy pielęgnacji zwierząt. Fotografią zajmuje się hobbystycznie. Nie oznacza to jednak, że za swoje usługi i poświęcony czas może być wynagradzany żenująco niskimi stawkami albo pracować w niegodziwych warunkach.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: PixabayPixabay (miniatura wpisu), Freepik, Pixabay

Może Cię zainteresować