×

Noworoczne orędzie prezydenta Polski. „Pokazaliśmy to, co w nas najlepsze”

Noworoczne orędzie prezydenta Dudy do narodu w dużej mierze poświęcone było walce z pandemią koronawirusa. „Wykazaliśmy się olbrzymią determinacją i poświęceniem” – podkreślił prezydent. Duda pochwalił rodaków, ale i… rząd oraz wymienił sukcesy mijającego roku.

Noworoczne orędzie prezydenta

Pandemia koronawirusa i wybory prezydenckie stały się tematem przewodnim noworocznego orędzia prezydenta Polski. Andrzej Duda zaczął od podziękowania wszystkim zaangażowanym w walkę z pandemią. Ale podziękowania skierował również do nauczycieli i przedsiębiorców, którzy borykają się ze skutkami pandemii.

Nie zabrakło również pochwał i miłych słów.

My, Polacy, wykazaliśmy się olbrzymią determinacją i poświęceniem. Pokazaliśmy to, co w nas najlepsze: solidarność, życzliwość, gotowość do współpracy, zrozumienie

– podkreślił Andrzej Duda.

Jesteśmy mądrym i odpowiedzialnym narodem

– stwierdził prezydent, po czym wyraził nadzieję, że Polacy będą stosować się do obostrzeń.

Ale na pochwały – zdaniem prezydenta – zasługuje również rząd.

Uratowanie milionów miejsc pracy Polek i Polaków to jeden z największych sukcesów tego mijającego roku. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom, dzięki przeznaczeniu ponad 100 mld złotych na pomoc dla polskich firm udało się mimo kryzysu nie dopuścić do powrotu masowego bezrobocia. Działania te muszą być kontynuowane w nadchodzącym roku, szczególnie w odniesieniu do branż, które zostały najmocniej dotknięte skutkami pandemii

– mówił prezydent Andrzej Duda w orędziu.

Nie samą pandemią człowiek żyje…

Gdy politycy obwieścili „wypłaszczenie krzywej”, oraz że „koronawirus jest w odwrocie” i nie trzeba się go już bać, w Polsce odbywały się jedne z najdziwniejszych wyborów prezydenckich w dziejach. Zwycięzca wyborów nie mógł się do nich nie odnieść.

Ponad 20 milionów obywateli poszło do urn, wiedząc, że każdy głos ma znaczenie. Chcę dzisiaj za to raz jeszcze podziękować wszystkim moim Rodakom, niezależnie od tego, na kogo Państwo głosowali. Rekordowa frekwencja daje silny demokratyczny mandat. To także dowód stabilności i dojrzałości naszej polskiej demokracji. Ogromnie za ten dowód dziękuję

– powiedział Andrzej Duda.

„Wierzę, że to będzie dobry rok”

Jak prezydent podsumował miniony rok? Określił go „pełnym wyrzeczeń, dramatów, cierpienia”. Za to rok 2021 Andrzej Duda widzi w zdecydowanie lepszych barwach.

Witamy nowy 2021 rok z nadzieją, ufamy, że będzie lepszy; wkraczamy w niego mądrzejsi o trudne doświadczenia

– mówił prezydent Duda.

W orędziu prezydent wyraził nadzieję, że stopniowo będziemy wracać do normalności i zaznaczył, że państwo jest przygotowane do narodowego programu szczepień.

Jednak polityk nie poprzestał na zachęcaniu Polaków do szczepień. Zaznaczył, że sam ma zamiar zaszczepić się przy pierwszej możliwej okazji oraz że od wielu miesięcy angażował się w działania, które miały zapewnić Polakom szybki dostęp do szczepień przeciwko COVID-19.

Prezydent podkreślił, że cały świat zmaga się z kolejną falą epidemii i cała Europa wprowadza obecnie niezwykle surowe restrykcje i obostrzenia. Andrzej Duda nie ukrywał, że tak samo będzie i w naszym przypadku.

Także nas czekają kolejne wyrzeczenia podczas najbliższych miesięcy i trudnych zmagań z epidemią

– dodał.

Na koniec nie mogło zabraknąć noworocznych życzeń.

Drodzy rodacy, wejdźmy w nowy 2021 rok mocni wiarą we własne siły i nadzieją na sprostanie wszelkim wyzwaniom, które w tych najbliższych dwunastu miesiącach czekają nas w życiu prywatnym i zawodowym. Wierzę, że będzie to dobry rok dla Polski i Polaków

– zakończył orędzie Andrzej Duda.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij