×

Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Sytuacja jest bardzo poważna

Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Po województwie śląskim i wielkopolskim, województwo mazowieckie wkrótce może się stać nowym epicentrum epidemii w Polsce. Wszystko za sprawą masowego zakażenia, do którego doszło w jednym ze stołecznych szpitali. Sytuacja jest bardzo poważna.

Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie

Od dłuższego czasu za główne ogniska epidemii koronawirusa w Polsce uznaje się województwo śląskie, gdzie doszło do ogromnej liczby zakażeń wśród górników oraz województwo wielkopolskie, gdzie koronawirus pojawił się w fabryce mebli, wśród pracowników.

Teraz może dojść do powstania trzeciego, jeszcze większego ogniska epidemii, bowiem w Klinice Kardiologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie odnotowano duża liczbę zakażeń wśród personelu i pacjentów. Do tej pory potwierdzono 20 przypadków, ale możliwe, że liczba ta jeszcze wzrośnie, gdy więcej osób przejdzie testy na obecność koronawirusa.

Szpital wstrzymał przyjęcia, aby ograniczyć ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się choroby. Nie jest to jednak koniec zakażeń, do których doszło w stolicy. Dyrektor szpitala, Robert Tomasz Krawczyk powiedział:

Obawiam się, że ta sytuacja może być rozwojowa i tych wyników dodatnich będzie jeszcze więcej.

Sporą liczbę chorych wykryto w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku. Nowe zakażenia potwierdzono także wśród 12 sprzedawców z kompleksu handlowego Marywilska 44, w którym odzież, kosmetyki oraz jedzenie sprzedają Azjaci pochodzący z Wietnamu bądź Chin.

Czy czeka nas trzecie ognisko zakażeń?

Robert Tomasz Krawczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego potwierdził, że 28 maja w Klinice Kardiologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus odnotowano 20 przypadków zakażeń. Pozytywny wynik testu otrzymano zarówno wśród członków personelu, jak i wśród pacjentów. Trwa nerwowe oczekiwanie na wyniki testów, przeprowadzonych u pozostałych osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi.

Klinika wstrzymała już przyjęcia i wprowadziła odpowiednie procedury Sanepidu. Zdrowi pacjenci zostali wypisani do domów. Okazuje się, że również w Szpitalu Wolskim powstało ognisko zakażeń. Chorych jest 60 osób.

Urząd ds. Cudzoziemców potwierdził także, że w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku przed trzema dniami potwierdzono 32 przypadki koronawirusa. Na stronie ośrodka możemy przeczytać:

Zgodnie z zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej w ośrodku wprowadzono 14-dniową kwarantannę. O zaistniałej sytuacji została powiadomiona policja, która sprawuje nadzór nad przebiegiem kwarantanny oraz władze Dzielnicy Targówek.

Do tej pory w Polsce odnotowano łącznie 22 964 przypadki koronawirusa, z czego w Warszawie potwierdzono 1 127 zakażeń.

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować