×

Nowe fakty dotyczące zabójstwa Wiktorka. Znane są już wyniki sekcji zwłok

Nowe fakty dotyczące zabójstwa Wiktorka z Sulęcinka pod Środą Wielkopolską. Wykonano już sekcję zwłok, która miała wyjaśnić, w jakich okolicznościach doszło do śmierci 9-latka. Matka zastrzeliła chłopca, a następnie odebrała sobie życie.

Nowe fakty dotyczące zabójstwa Wiktorka

30-letnia Sylwia N. mieszkająca w Sulęcinku niedaleko Środy Wielkopolskiej 15 września dokonała przerażającej zbrodni. Kobieta nie pojawiła się rano w pracy, na komisariacie w Kleszczewie. Jej koledzy z pracy byli zaniepokojeni, nie mogąc dodzwonić się do policjantki, dlatego błyskawicznie wszczęli alarm i przystąpili do poszukiwań.

W godzinach popołudniowych w lesie pod Środą Wielkopolską policjanci natrafili na ciała 9-letniego Wiktora oraz jego matki. Już wtedy funkcjonariusze sądzili, że kobieta dokonała tzw. rozszerzonego samobójstwa, czyli najpierw zastrzeliła syna, a chwilę później siebie.

Do tej pory nie udało się ustalić, co sprawiło, że kobieta zapragnęła zamordować siebie i dziecko. Sylwia N. nie pozostawiła po sobie żadnego listu pożegnalnego, który pomógłby w ustaleniu, co działo się w jej psychice przed popełnieniem zbrodni. Póki co, dzięki przeprowadzonej sekcji zwłok udało się potwierdzić, że bezpośrednią przyczyną śmierci matki i dziecka były obrażenia czaszkowo-mózgowe, które powstały na skutek strzału z broni palnej.

Wójt jest oburzony plotkami

Nie podlega wątpliwości, że w morderstwo nie były zaangażowane osoby trzecie. Na miejscu tragedii policjanci znaleźli pistolet, z którego najprawdopodobniej Sylwia N. oddała strzały w kierunku dziecka i siebie samej. Motywy zbrodni owiane są tajemnicą, jednak co chwilę w Sulęcinku pojawiają się nowe plotki na temat okoliczności zdarzenia.

Niedawno babcia Wiktorka udzieliła wywiadu dla Faktu, w którym stwierdziła, że nic nie wskazywało na to, że może dojść do tragedii. Jej aktywność w mediach sprawiła, że okoliczni mieszkańcy zaczęli tworzyć nowe hipotezy na temat przyczyn zabójstwa. Sołtys Mateusz Ciołek postanowił uciąć wszelkie domysły i w mediach społecznościowych zaapelował o zaprzestanie szerzenia nieprawdziwych informacji.

Na prośbę rodziny Sołtys i Rada Sołecka wydaje oświadczenie następującej treści: W związku z tragedią jaka miała miejsce 15 września zwracamy się z prośbą do mieszkańców o zaprzestanie rozsiewania plotek związanych z tym wydarzeniem i pozwoleniu bliskim w spokoju przeżywać żałobę.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Imgur, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij