×

Nocne przemówienie prezydenta Ukrainy. „Nie oddamy naszego kraju”

Nocne przemówienie prezydenta Ukrainy daje nadzieję. Choć sytuacja na froncie cały czas jest bardzo trudna – Rosjanie przejęli w ostatnim czasie Chersoń, jedno z największych ukraińskich miast – Wołodymyr Zełenski nie traci ducha walki, a jego słowa dodają otuchy rodakom i brzmią, jak szansa na ich zwycięstwo!

W tydzień złamaliśmy plany wroga, które były przygotowywane latami. Możecie w nas uderzać rakietami 10 albo 20 lat, ale my nie oddamy naszego kraju

– powiedział w nocy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Ostrzał ukraińskich miast

Dziś ósmy dzień inwazji Rosjan na Ukrainę. Ukrainę, w którą nikt nie wierzył. Ukrainę, która miała zostać przejęta w pierwszych dniach wojny. Tymczasem nasi sąsiedzi pokazują, że nic nie jest w stanie ich złamać. Każdego dnia ryzykują własnym życiem, aby bronić własnych wartości i przyszłości ukraińskiego narodu. Niestety, mimo ogromnego oporu wróg nie daje za wygraną i sięga po coraz bardziej drastyczne środki i rozwiązania. Rosjanie bezlitośnie bombardują budynki cywilne (zwłaszcza nocą) i mordują niewinnych ludzi.

Ze względu na brak postępu w większości rejonów siły okupanta sięgnęły po taktykę nocnych ostrzałów artyleryjskich dzielnic mieszkalnych w dużych miastach

– podał w porannym komunikacie sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych.

Nocne przemówienie prezydenta Ukrainy

Prezydent Wołodymyr Zełenski, który już stał się bohaterem narodowym Ukrainy, przemówił w środę późnym wieczorem. Jego słowa dają nadzieję!

W tydzień złamaliśmy plany wroga, które były przygotowywane latami. Możecie w nas uderzać rakietami 10 albo 20 lat, ale my nie oddamy naszego kraju

– mówił w nocy prezydent Ukrainy.

Zełenski zaznaczył, że podczas wojny zginęło już 9 tys. rosyjskich żołnierzy.

Weszliście na naszą ziemię. My ochronimy naszą wolność i jej nie oddamy. Ukraina nie chce być pokryta zwłokami żołnierzy. Wiemy jak takie wojny się kończą. Nasza armia walczy, aby zwalczyć wroga. W tej walce zginęło już 9 tysięcy Rosjan

— powiedział Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy wskazał, że morale wroga się pogarszają. Zaapelował tym samym do rosyjskich żołnierzy, aby ci powiedzieli swoim dowódcom, że chcą żyć i nie chcą tutaj umierać.

Podczas wystąpienia Zełenski przekazał także, że trwają prace nad utworzeniem korytarza humanitarnego, czyli programu, którego celem jest bezpieczne i legalne przesiedlenie ludzi.

Blisko milion osób opuściło już Ukrainę

W nocy ze środy na czwartek biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców podało, że od początku inwazji Rosji na Ukrainę z zaatakowanego kraju uciekło blisko milion osób. Wśród nich są głównie kobiety z dziećmi – mężczyźni w wieku 18-60 lat mają zakaz opuszczania kraju.

Agencja Interfax-Ukraina podała, że w ciągu siedmiu dni od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w wyniku ataków zginęło ponad 2 tys. cywilów.

Źródła: www.se.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij