×

Budzisz się co noc o określonej porze i trudno Ci ponownie zasnąć? To raczej nie przypadek…

Czy budzisz się w środku nocy i nie możesz ponownie zasnąć? Co więcej, zauważyłeś, że nocne pobudki powtarzają się w określonych godzinach? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj ten tekst do końca. Już za chwilę dowiesz się, dlaczego tak się dzieje i jak radzić sobie w takich sytuacjach.

Starożytna medycyna chińska zwraca uwagę na fakt, że budzimy się w określonych godzinach z konkretnego powodu. Nasz organizm próbuje nam coś w ten sposób przekazać, dlatego nie powinniśmy tego bagatelizować.

#1 Od 21.00 do 23.00

Insomnia

Jest to przedział czasowy, w którym większość osób kładzie się do łóżka. Jeśli nie jesteś w stanie zasnąć w tych godzinach, wszystkiemu winny może być stres oraz zmartwienia związane z nadchodzącym dniem. Pomocne w tym przypadku mogą okazać się medytacje, które pozwolą Ci się uspokoić, a co się z tym wiąże, zasnąć bez przeszkód.

#2 Od 23.00 do 01.00

Insomnia

W tym okresie chińska medycyna wskazuje na aktywność pęcherzyka żółciowego. Co zaś tyczy się sfery psychologicznej, w tym czasie rozważasz emocjonalne rozczarowania. Praktyka przebaczania i akceptacja siebie, pomogą Ci uporać się z bezsennością.

#3 Od 01.00 do 03.00

46 Waiting...

Twój sen może być zaburzony przez złość, a nawet gniew. Jeśli chodzi o nasz organizm, w tym czasie podkreśla się aktywność wątroby. Kiedy nie będziesz mógł zasnąć, wypij szklankę wody, aby uspokoić zarówno swój umysł, jak i ciało.

#4 Od 03.00 do 05.00

Bezsenność w tym okresie wiąże się ze smutkiem i żalem. Co więcej, jest to okres związany z aktywnością płuc. Oddychaj powoli i głęboko, dzięki czemu ponownie zaśniesz.

#5 Od 05.00 do 07.00

Sad man holding pillow

Jest to czas związany z aktywnością jelita grubego. Bezsenność w tym przypadku może być spowodowana emocjonalnymi blokadami. Spróbuj rozciągnąć ciało i powrócić do snu.

Przydatnymi informacjami nie zapomnij podzielić się ze swoimi bliskimi.

Może Cię zainteresować

zamknij