Kategorie NewsyŻycie

4-latek błagał, aby nie wracał do rodziców. Zmarł kilka miesięcy po powrocie do domu

6 lipca służby Palmdale w Kalifonii zostały poinformowane o śmierci 4-letniego Noah’a Cuatro. Kiedy zapytano rodziców o przyczynę, ci bez zastanowienia oznajmili, że ich syn utonął w basenie. Prawdopodobnie nikt nie miałby ku temu żadnych podejrzeń, gdyby nie przeprowadzona sekcja zwłok, która ujawniła, że obrażenia na ciele malca nijak mają się o utonięcia. Jaka więc była prawda?

4-latek błagał, aby nie wracał do rodziców. Zmarł kilka miesięcy po powrocie do domu
ABC 7

Wstrząsające słowa prababci

Ze śmiercią 4-latka nie może pogodzić się prababcia, Eva Hernandez. To ona opiekowała się chłopcem, podczas gdy ten został odebrany rodzicom przez opiekę społeczną.

Noah był przerażony perspektywą powrotu do rodziców w listopadzie ubiegłego roku. Powiedziałam pracownikom socjalnym, że nie chce mnie opuszczać, że chce zostać ze mną. Błagał mnie, bym go nie odsyłała. Mówił: „nie oddawaj mnie, babciu”. A ja nic nie mogłam zrobić. Musiałam go odesłać – opowiada zdruzgotana kobieta

4-latek błagał, aby nie wracał do rodziców. Zmarł kilka miesięcy po powrocie do domu
KTLA

Maluch dwukrotnie był odebrany rodzicom

Kiedy Noah po raz pierwszy trafił pod opiekę prababci, miał tylko 3 miesiące. Pół roku później wrócił do rodziców, jednak nie na długo, bowiem po roku znów został im odebrany i przekazany w ręce starszej kobiety. Powód? Chłopiec był niedożywiony i zaniedbany, a jego rodzice sprawiali wrażenie, jakby kompletnie się nim nie interesowali.

Gdy go odbieraliśmy, nie potrafił chodzić. Był w złym stanie. Ale pod opieką naszą i babci szybko zaczął się rozwijać. Był taki radosny – mówi Michelle Thompson, pracownica społeczna

Kiedy ponownie wrócił pod opiekę prababci, tym razem spędził z nią dwa kolejne lata. Noah został z powrotem przekazany w ręce rodziców w listopadzie ubiegłego roku.

Wtedy rodzice Noah zabronili mi się z nim widywać. Trwało to aż do marca. Gdy w końcu się z nim spotkałam, Noah nie był już tym samym dzieckiem. Był smutny i zamknięty w sobie – wspomina Eva Hernandez

4-latek błagał, aby nie wracał do rodziców. Zmarł kilka miesięcy po powrocie do domu
ABC 7

Skąd decyzja o przywrócenie dziecka nieodpowiedzialnym rodzicom?

Zdaniem kuratora sądowego z Los Angeles, Kathryn Barger, celem opieki społecznej jest jednoczenie rodzin. Stąd m.in. decyzja o przywrócenia dziecka rodzicom, mimo tego, że już wcześniej ich opieka i sposób wychowywania pozostawiał wiele do życzenia.

10 lipca rodzice tragicznie zmarłego dziecka zostali przesłuchani przez policję. Nikt nie został aresztowany.