Niewesołe pożegnanie Bruce’a Willisa. To jedna z jego ostatnich ról

  Niewesołe pożegnanie Bruce’a Willisa. To jedna z jego ostatnich ról

  Bruce Willis w jednym z ostatnich filmów
  Bruce Willis w jednym z ostatnich filmów
  Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
  02.03.2024 09:01

  7 marca, zarówno na platformie Canal+ Premium, jak i w serwisie Canal+ online, odbędzie się premiera jednego z niedawnych filmów z udziałem Bruce’a Willisa. Film "Na podsłuchu" powstał w okresie, kiedy aktor zmagał się już z poważnymi problemami zdrowotnymi, które nie zostały jeszcze oficjalnie zdiagnozowane.

  Jak większość z nas wie, Bruce Willis zdecydował się na zakończenie swojej aktorskiej kariery w związku z chorobą, wpływającą na jego umiejętności mówienia, pisania i czytania. Te problemy, zdefiniowane jako afazja, zdiagnozowano u gwiazdora pod koniec roku 2021.

  Kilka miesięcy później światło dzienne ujrzała informacja o stanie zdrowia Willisa, potwierdzona przez jedną z jego córek, Rumer Willis. Na platformach społecznościowych ogłosiła, że jej ojciec boryka się z chorobą, "która wpływa na jego zdolności poznawcze. W wyniku tego, i po długim namyśle, Bruce kończy karierę, która tak wiele dla niego znaczyła".

  Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

  Na podsłuchu | Cineman

  W ostatnich miesiącach swojego zawodowego życia Bruce Willis wystąpił w licznych filmach. Te dzieła, cieszące się niespecjalną renomą, nie pasowały do statusu prawdziwej gwiazdy kina: "Odsiecz", "Apex", "Kosmiczny grzech", "Deadlock", "Forteca 2", "Po śladach mordercy", "Poza prawem", "Pomścić córkę", "Zabójca", "Czas porachunków" i inne.

  Warto też wspomnieć, że kilka miesięcy po ujawnieniu informacji o chorobie Bruce’a Willisa, dziennikarskie dochodzenie ujawniło kulisy jego ostatnich projektów filmowych. Ze śledztwa wynika, że producent z Hollywood, Randal Emmett, który często współpracował z Willisem, był świadomy problemów zdrowotnych aktora.

  Tak kręcono filmy z chorym aktorem

  Gazeta "Los Angeles Times" uzyskała informacje od osoby, która zacytowała słowa producenta z planu filmowego: "Bruce nie zapamiętuje żadnej swojej kwestii. Nie orientuje się, gdzie się znajduje". Pomimo to Emmett planował dalszą współpracę z aktorem, mając już przygotowaną umowę na kolejnych pięć filmów.

  Film "Na podsłuchu", jedno z dzieł Randala Emmetta, będzie dostępny do oglądania 7 marca na Canal+ Premium oraz w serwisie Canal+ online. Zauważyć można, że w ostatnich produkcjach wiele scen z Bruce’m Willisem bazuje na rozmowach telefonicznych. To sposób, w jaki podpowiadano mu teksty do wypowiedzenia przed kamerą.

  W 50. epizodzie podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", analizujemy przemiany aktorskie w "Braciach ze stali" i omawiamy temat… "Zdrady na Netflixie". Aby dowiedzieć się więcej, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, na Audiotece lub na Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

  Źródło artykułu:WP Film
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także