×

Pierwszy raz w Polsce zatańczono takiego poloneza na studniówce

Polonez stał się tradycyjnym tańcem, którego tańczy się w czasie studniówki. Nie inaczej było w przypadku balu maturzystów z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Bednarska” w Warszawie. Jednak ich polonez różnił się od tego, którego zwykliśmy podziwiać. Czym? Za chwilę się dowiecie ?

Jednopłciowe pary

Maturzyści z Warszawy zatańczyli na studniówce poloneza w jednopłciowych parach. Chcieli w ten sposób okazać solidarność z rówieśnikami LGBT+.

Studniówka jest szczególnym momentem, ale niestety nie dla każdego. Chcemy, aby ta chwila była tak samo piękna dla wszystkich

„Polonez równości”

Z pomocą uczniom przyszło stowarzyszenie „Miłość Nie Wyklucza” oraz Fundacja Równości i marka Ben&Jerry’s, które razem działają na rzecz równości osób LGBT+.

Pomysł nietypowego poloneza wspierała też dyrekcja szkoły

Od lat staramy się traktować uczniów podmiotowo, kształtować w nich postawy w kontrze do nienawiści i wykluczenia społecznego, a co najważniejsze, dać im poczucie bezpieczeństwa oraz poszanowania godności człowieka. Kiedy więc zdecydowali, że chcą wesprzeć osoby LGBT+, wiedzieliśmy, że powinniśmy im w tym pomóc – mówi Wanda Łukczak, dyrektorka szkoły

Może Cię zainteresować

zamknij